Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Thiem se dočkal prvních dvou výher sezony, poté vypadl. Murray skončil až v semifinále

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po Wimbledonu pokračují turnaje ATP na evropské i americké půdě. Tentokrát už se také bojuje o body žebříčku. Největší radost udělal v tomto týdnu svým příznivcům Dominic Thiem, který se z vítězného utkání radoval po více než jednom roce.     

  Nekonečně trvajících 426 dní čekal rakouský tenista Dominic Thiem na výhru na okruhu ATP. Bývalý třetí hráč světa loni musel na operaci se zápěstím a jeho léčba zabrala necelých devět měsíců. Na okruh se vrátil letos v březnu, ale návrat se mu ani trochu nevydařil.

  Dočkal se až na antuce ve švédském Bastada, kde startoval díky chráněnému žebříčku. V prvním kole otočil utkání s Finem Emilem Ruusuvuorim a po deseti porážkách v letošním roce konečně vítězně zvedl ruce nad hlavu.

  Ještě lepší výkon podal v dalším střetnutí, po kterém fanoušci nabyli dojmu, že sympatický Rakušan je snad konečně zpátky. V dlouhé třísetové bitvě přetlačil čtvrtého nasazeného Bautistu-Aguta a snížil tak skóre vzájemných zápasů na 3:4.  

  Na trávě v Newportu

  Vypadl až v pátečním čtvrtfinále. Se Sebastianem Baezem nebyl daleko od třetího skalpu v řadě, ale v rozhodující sadě jednou přišel o své podání a soupeři ho nedokázal ani jednou vzít.

  „Před tímto turnajem jsem naposledy vyhrál utkání v Římě loňského roku. Už to bylo opravdu dlouhé čekání, prošel jsem si těžkým obdobím. Jsem rád, že jsem si konečně připsal vítězství a těším se na další turnaje,“ pronesl Dominic Thiem.  

  Souběžně se hraje také v americkém Newportu. Na travnatém povrchu došel Andy Murray až do semifinále, kde ztroskotal na raketě Alexandera Bublika. Ve druhém semifinále uspěl Jason Kubler, kterému se po účasti v osmifinále Wimbledonu daří i na severoamerických dvorcích.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS