Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Před závodem ho zmlátili, s páskou přes oko urval zlato. Wilfried Happio je hrdinou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chvíle před závodem, kdy se sportovec soustředí pouze na sebe, nesmí být vyrušován, pouze se plně soustředit na závod. Nic z toho ale Wilfried Happio před národním atletickým šampionátem nezažil. Francouze napadl neznámý násilník, který mu udělal tržné rány a psychickou újmu. Závodník se ale nevzdal, nad událost se povznesl a závod vyhrál.

  Neskutečná událost se stala na národním francouzském atletickém šampionátu v Caen. Násilník se dostal k Wilfriedovi Happiovi a brutálně ho napadl. Útočník se záhadným způsobem prodral přes ochranku a při rozcvičce se vrhl na běžce. Podle tamních medii prý sportovec začal vykašlávat krev a utrpěl velké zranění oka. Po závodě byl okamžitě převezen do nemocnice. Byl to trenér, který dokázal útočníka zpacifikovat a odvléct ven.

  „Bylo to naprosto šílené. Ten chlap přišel a zeptal se Wilfireda, jestli je to on. Čekali jsme, že bude chtít třeba podpis, ale on se na něj nesmyslně vrhl a začal ho mlátit do obličeje. Je mi z toho hrozně. Sršela z toho čistá agrese,“ přiznal po incidentu trenér Olivier Vallaeys.

  I přes tento otřesný zážitek se bývalý mistr Evropy do 23 let rozhodl, že bude závodit. S přelepeným okem a páskou přes hlavu nastoupil do závodu v běhu s překážkami na 400 metrů. Šlo totiž o velmi důležitý závod. Díky svému prvenství se kvalifikoval na mistrovství světa v Eugene, které se koná příští měsíc.

  Zmlácený vybojoval osobák

  Nikdo z nás si asi nedokáže představit situaci, kdy se plně soustředíte a najednou přijde rána. Pro Francii se Wilfried stal novým hrdinou. S páskou přes oko vběhl do závodu a ukořistil zlato. V kapse má také osobní rekord. Neskutečný výkon totiž zvládnul za 48,57 sekund. Le Parisien uvedl, že Francouzská atletická federace a město Caen podají v neděli na pachatele stížnost.

  Sám Wilfried se po závodě vyjádřil takto: „Nechci se tím zabývat. Necháme to na kompetentních lidech. Fyzicky jsem naprosto v pořádku. Jsem rád, že jsem do závodu nastoupil. Hodně jsme dřeli, předělali jsme tempo běhu. Pocity jsou dobré, jsem rád za takový výsledek.“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS