ZajímavostiPastrňák je nejlépe placeným českým sportovcem, v top desítce dominuje hokej

Pastrňák je nejlépe placeným českým sportovcem, v top desítce dominuje hokej

David Pastrňák se opět stal nejlépe placeným českým sportovcem. Útočník Bostonu si v uplynulé sezoně vydělal 305 milionů korun a potvrzuje tak svou pozici lídra, kterou drží již druhý rok po sobě.

Nejnovější žebříček, který sestavil časopis Forbes, zveřejnil ve čtvrtek 25 nejlépe vydělávajících českých sportovců. Pastrňák, který v roce 2023 podepsal novou smlouvu s Bostonem Bruins, přerušil v minulosti vedení fotbalisty Patrika Schicka. Nový kontrakt mu vynesl 13 milionů dolarů, což je přes 275 milionů korun.

Na druhém místě se umístil hokejista Tomáš Hertl z Vegas, který vydělal 237 milionů korun. První trojici uzavírá další český hráč NHL Filip Hronek z Vancouveru s částkou 220 milionů korun. Obránce Hronek posunul fotbalistu Schicka (190 milionů korun) až na čtvrté místo, ale Schickovi nová smlouva v Leverkusenu přinese lepší finanční ohodnocení.

Páté místo patří fotbalovému kapitánovi Tomáši Součkovi z West Hamu, který si vydělal 152 milionů korun. Mezi nejlepší desítkou najdeme i dalších sedm hokejistů NHL, mezi nimi i Martin Nečas, Ondřej Palát a Petr Mrázek.

Na jedenáctém místě se nachází hráč pokeru Roman Hrabec s výdělkem 102 milionů korun. Za ním je jako první žena tenistka Barbora Krejčíková, která díky loňskému wimbledonskému triumfu a startu na Turnaji mistryň vydělala 99 milionů korun.

Žebříček nejlépe placených českých sportovců za sezonu 2024/25:

  1. David Pastrňák (305 milionů)
  2. Tomáš Hertl (237 milionů)
  3. Filip Hronek (220 milionů)
  4. Patrik Schick (190 milionů)
  5. Tomáš Souček (152 milionů)
  6. Martin Nečas (139 milionů)
  7. Ondřej Palát (115 milionů)
  8. Petr Mrázek (112 milionů)
  9. Pavel Zacha (110 milionů)
  10. Filip Chytil (107 milionů)

S přibývajícími roky se z českých hokejistů stávají stále výraznější postavy nejen na ledě, ale i na poli finančních úspěchů.

Nejčtenější tento týden

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama