Více
  24.3 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Cena za jednu kartičku baseballisty jako za dvě Ferrari. Nový majitel za ni vysázel jmění

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pro sběratele sportovních předmětů se minulý týden v aukční síni objevil zajímavý předmět. Dražila se totiž sběratelská baseballová kartička T206 Wagner, která je považována za jednu z nejhodnotnějších karet vůbec. Její cena je dána hlavně malým počtem výrobků, do boje o kartu se zapojilo celkem 75 nabídek, výherce chce zůstat v anonymitě.

  V úterý ráno se po sedmnáctidenní dražbě prodala jedna z nejhodnotnějších baseballových karet. Její vysoká hodnota je dána především stářím a také počtem. Je považována za jakýsi „svatý grál“ a to kvůli nízkému počtu vyrobených kusů.

  K monumentálnímu prodeji došlo také navzdory stavu pamětihodnosti. Na kartě zobrazující bývalého hráče MLB, který odehrál 21 sezon především za Pittsburgh Pirates, chybí tři strany, byla ořezána a obsahuje rýhu přes její střed. I přes takto velké známky poničení se karta vydražila za neskutečných 34,3 milionů korun. Což se rovná třeba ceně za dvě Ferrari SF90 Stradale, které začínají na 15 milionech.

  „Tato karta byla prodána v roce 2019 za 12 milionů, tento kupec ji zakoupil v roce 2012 za 4 a půl milionu. Je vzrušující vidět samotnou kartu, ale i to, jak díky ní pokračuje přepisování knihy rekordů,“ uvedl prezident aukční síně.

  Rekordy drží právě Wanger

  Není to poprvé, co byla Wagnerova karta prodána, navzdory škodám, za velkou cenu. Wagner, který byl roztržen napůl, se prodal za 10,9 milionů prostřednictvím aukce. V květnu loňského roku se prodala kartička jiného Wagnera za 85,8 milionů, což byl tehdejší rekord této karty a pátý největší celkově. A v srpnu 2021 deník Sports Illustrated informoval, že Wagnerova karta byla zakoupena za 151 milionů, což z ní dělá nejdražší kartu, jaká byla kdy prodána.

  Karta byla od svého vzniku opředena tajemstvím. Zaprvé jich vzniklo velice málo a za druhé se proslýchalo, že Wagner nechtěl mít s uvedením své podobizny nic společného. O Honusi Wagnerovi se dlouho říkalo, že je naštvaný kvůli tomu, že má obličej nalepený na tabákovém výrobku. Karta byla totiž vydávána společností American Tobacco Co. a byla vkládána do krabiček. Mělo se jednat o jakousi marketingovou akci, která měla za úkol přimět lidi kopit si tabákový výrobek. Wagner s tím ale nakonec souhlasil a nyní patří k jedněm z nejhodnotnějším sběratelským kouskům.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ