Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Karambol kvůli fotce. Na fanouška na Tour se valí obří kritika

  Víkendové dění na Tour de France se točilo kolem parádních cyklistických výkonů, ale také pádů. V sobotu byl závod neutralizovaný kvůli hromadné kolizi způsobené mokrou silnicí, v neděli způsobil karambol jeden z fanoušků. Ten si chtěl pořídit fotografii jezdců a pro ideální záběr dělal cokoliv. Bohužel, výsledek to mělo fatální.

  Nedělní etapa na Tour de France s pořadovým číslem 15 se nesla v duchu vítězství Poelse z Bahrain Victorious, udržení vedoucí pozice Vingegaardem, ale také hromadného pádu, který postihl peloton už na 50. kilometru. Na zemi skončili borci typu Nathan van Hooydonck, Kuss, Bernal nebo Girmay. To všechno kvůli nepozornému fanouškovi.

  Jeden z diváků se chtěl vyfotit jezdce v akci a pro nejlepší záběr chtěl udělat cokoliv. Jenomže při své fotografické akci zachytil jednoho z jezdců. A následovala nehoda. „Vážení fanoušci, cesta je kancelář cyklistů. Nevstupujte do jejich kanceláře, vy byste taky nechtěli, abychom my lezli do té vaší,“ čílil se v přenosu na Eurosportu bývalý profesionální cyklista Jens Voigt.

  Slavil Poels, Vingegaard udržel vedení

  179 kilometrů dlouhá etapa se nakonec dokončit stihla. Triumf slavil Wout Poels, který do cíle nedaleko lyžařského střediska u hory Mont Blanc dojel nejrychleji, celkovému pořadí i nadále vládne Jonas Vingegaard z Jumbo Visma. A to i díky tomu, že se celý závod držel přilepený za rozjetým Tadejem Pogačarem.

  Ten ztrácí na lídra deset vteřin a náskok bude náskok v následujícím průběhu 110. ročníku Tour de France stáhnout. Dnes mají jezdci volno, zítra už budou přichystaní na individuální časovku dlouhou 22 kilometrů s cílem v Combloux. Ve středu se pak peloton znovu vypraví do hor.

  • Tour de France 2023 – 15. etapa (Les Gets – Saint-Gervais Mont-Blanc, 179 km): 1. Poels (Niz./Bahrain Victorious) 4:40:45, 2. Van Aert (Belg./Jumbo Visma) -2:08, 3. Burgaudeau (Fr./TotalEnergies) -3:00, 4. Craddock (USA/Jayco-AlUla) -3:10, 5. Landa (Šp./Bahrain Victorious), 6. Pinot (Fr./Groupama-FDJ) oba -3:14.
  • Průběžné pořadí: 1. Vingegaard (Dán./Jumbo Visma) 62:34:17, 2. Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates) -10, 3. Rodríguez (Šp./Ineos Grenadiers) -5:21, 4. A. Yates (Brit./UAE Team Emirates) -5:40, 5. Hindley (Austr./Bora-hansgrohe) -6:38, 6. Kuss (USA/Jumbo Visma) -9:16.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.