11.9 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Penaltový král Livakovič vynuloval Japonsko. Dál jdou obhájci stříbra

Spasitel Livakovič. Chorvatský golman zazářil v penaltovém rozstřelu, chytil tři pokusy soupeře, a poslal tak svůj tým po triumfu 2:1 do čtvrtfinále. Japonská pohádka končí v osmifinále, ani na čtvrtý pokus nedokázali samurajové projít na mistrovství světa dál.

Tým z Balkánského poloostrova v Kataru obhajuje stříbro z roku 2018. Na posledním šampionátu v Rusku padli Chorvaté až ve finále s Francií. Letošní turnaj neodstartovali nejpřesvědčivěji, ve skupině uhráli dvakrát bezbrankovou remízu, konkrétně s Marokem a Belgií, a porazili jen Kanadu. I to stačilo na postup do osmifinále z druhého místa.

Japonsko překvapuje od začátku mistrovství. Samurajové si smlsli na dvou velikánech fotbalového světa, nejprve předvedli famózní obrat proti Německu, které porazili 2:1, a stejným poměrem zaskočili i Španěly, čímž poslali právě Flickův výběr domů.

Devadesát minut nestačilo

Duel na Al Janoub Stadiu v katarském Al Wakrahu začal opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo udělat zbytečnou chybu. Brzký pokus Taniguchiho mířil vedle chorvatské svatyně, Perišiče na druhé straně vychytal golman Gonda. Skóre se měnilo až těsně před pauzou.

Po nedomluvě brankáře Livakoviče se stoperem Lovrenem následoval roh Japonska. Obrana evropského celku jej sice dokázala odvrátit, ale míč opustil hřiště vedle branky Chorvatska, a tak se situace opakovala.

Japonsko tentokráte rozehrálo na krátko, balon si na centr připravil Doan a poslal jej do vápna. Tam si merunu ve skrumáži těl našel Maeda a poslal svůj tým do vedení.

Opaření Chorvaté nevstoupili dobře ani do druhého poločasu, naštěstí pro ně ale skončila pohotová Kamadova rána ve 46. minutě nad brankou. A tak se podařilo obhájcům stříbra udeřit z ničeho.

V 55. minutě naservíroval Lovren krásný pas do šestnáctky, tam se nejvýše vyšplhal Perišič a ukázkovou hlavičkou umístěnou přímo k tyči vyrovnal. Gonda se natahoval marně. V dalších pětatřiceti minutách se už ale stav nezměnil, podobně tomu bylo i v prodloužení, a tak následovaly penalty.

A tam byli úspěšnější Chorvaté. Fenomenálně chytající Livakovič zlikvidoval tři japonské penalty, což se doposud povedlo na MS jen dvěma dalším mužům v rukavicích, a Pašalič rozhodl přesnou trefou ve čtvrtém kole o samurajském osudu. Asijský celek končí v osmifinále, naopak obhájci stříbra se mohou těšit na Brazílii nebo Jižní Koreu.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.