Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Jokič postrachem NBA. Srbský tahoun Denveru získal podruhé za sebou prestižní cenu MVP

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Když už nemáme šanci na zisk mistrovského titulu, máme alespoň nejužitečnějšího hráče. O něčem takovém by mohlo mluvit vedení Denveru Nuggets ze zámořské NBA. Nikola Jokič získal podruhé v řadě cenu Most Valuable Player, zkráceně MVP. O jeho triumfu rozhodli v hlasování zástupci médií.

  Nejlepší basketbalová liga planety ještě zdaleka není u konce, už teď ale došlo k vyhlášení nejužitečnějšího hráče celé soutěže. Podruhé v řadě se jím stal „postrach z Denveru“ Nikola Jokič. Srb přepsal dějiny už vloni, když se stal po Shaquille O’Nealovi první vítězem hrajícím na pozici pivota.

  Na tempu Jokič neubíral ani letos. NBA hraje od roku 2015 a jako první hráč v dějinách ligy překonal v jedné sezoně hranici 2000 bodů, 1000 doskoků a 500 asistencí. I proto získal od novinářů 875 bodů a porazil Joela Embiida ze 76ers, který měl bodů jen 706. Srb v průměru naházel 27 bodů, 13,8 doskoku a 7,9 asistence.

  „Neustále se zlepšuje a vždy, když o něm někdo začal pochybovat, tak ho okamžitě vyvedl z omylu. Jsem vděčný, že ho můžu trénovat. A vážím si toho, jaký jsme si za sedm společných let vybudovali vztah,“ řekl na jeho adresu kouč Michael Malone. Bez svého svěřence si nedokáže Denver představit.

  Jokič po boku legend

  Přepisy dějin byly letos v podání Jokiče na denním pořádku. Výkony se rovnal nejlepším rokům Michaela Jordana, k němu se teď připojil ziskem druhé trofeje MVP v řadě. Povedlo se mu to stejně jako borců typu Jannis Antetokounmpo, Stephen Curry, LeBron James, Nash, Tim Duncan, Michael Jordan, Magic Johnson, Moses Malone, Kareem Abdul-Jabbar, Larry Bird, Wilt Chamberlain a Bill Russell.

  „Je to pro mě emotivní okamžik. Zkrátka úžasné,“ citoval Jokičova slova server TNT. Jedinou kaňkou na jinak úžasné sezoně je vypadnutí jeho Denveru už v prvním kole play off po sérii s Goldenem State Warriors.

  NBA pokračuje zápasy čtvrtfinále, kde je situace o něco těsnější, než tomu bylo dříve. Do dalšího kola má dobře našlápnuto Miami, které vede 3:2 nad Philadelphií, Milwaukee je jednu výhru od konce série s Bostonem, Phoenix má podobnou výhodu proti Dallasu a zmiňovaní Warriors vedou také 3:2 nad Memphisem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno