Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Grand Slam v Paříži přivítá diváky. Na Roland Garros se jich ukáže až tisíc

  Tenisové zápasy na nadcházejícím grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži bude moci sledovat na každém ze tří hlavních kurtů až tisíc diváků. Oznámil to francouzský ministr školství a sportu Jean-Michel Blanquer. Informuje o tom server Lequipe.fr.

  Je to nárůst oproti minulému roku, kdy akci kvůli pandemii koronaviru odložily o čtyři měsíce a do celého areálu mohlo přijít denně maximálně 1000 fanoušků. Blanquer uvedl, že menší kurty budou moci být letos zaplněné z třetiny.

  Tento model bude platit během prvních deseti dnů, po uvolnění opatření se pak kapacita zvýší na dvě třetiny a maximální počet 5000 diváků na kurtu. To nastane od čtvrtfinálových zápasů. „V této chvíli je limit stanoven na 35 procent z kapacity a maximálně tisíc lidí na jeden kurt,“ řekl Blanquer podle agentury AFP.

  Roland Garros po odkladu o jeden týden začne 30. května. Centrální kurt Philippa Chatrier má kapacitu přibližně 15.000 diváků, druhý největší dvorec areálu kurt Suzanne Lenglen pojme zhruba 10.000 fanoušků.

  Sledujte nás na sítích