-5 C
Czech
Sobota 17. ledna 2026
FotbalCristiano Ronaldo ještě konec neplánuje. Kariéru ukončí až s tisícem gólů

Cristiano Ronaldo ještě konec neplánuje. Kariéru ukončí až s tisícem gólů

Fotbalista Cristiano Ronaldo dal jasně najevo, že konec kariéry zatím nepřipadá v úvahu. Kapitán portugalské reprezentace prohlásil, že profesionální fotbal opustí teprve ve chvíli, kdy dosáhne hranice 1 000 vstřelených gólů v soutěžních zápasech.

Čtyřicetiletý útočník se o víkendu prosadil dvakrát při výhře Al-Nassru 3:0 nad Al Akhdoudem a svůj součet branek za klub i reprezentaci posunul už na úctyhodných 956. Na vysněnou metu mu tak chybí pouhých 44 zásahů.

Ronaldo působí v Al-Nassru od roku 2022 a loni v létě podepsal novou dvouletou smlouvu, která ho udrží v profesionálním fotbale i po 42. narozeninách. Po převzetí ocenění pro nejlepšího hráče Blízkého východu na galavečeru Globe Soccer Awards v Dubaji otevřeně mluvil o své motivaci.

Konec? Až padne 1000 gólů

„Pokračovat není jednoduché, ale pořád mám obrovskou chuť. Mám pro tento sport vášeň a chci hrát dál,“ uvedl Ronaldo. „Nezáleží na tom, kde hraju, jestli na Blízkém východě, nebo v Evropě. Fotbal si užívám a chci v něm pokračovat.“ Cíl je přitom zcela jasný. „Všichni víte, jaký mám sen. Chci vyhrávat trofeje a chci dosáhnout na to číslo, o kterém se tolik mluví. Pokud mě nezastaví zranění, určitě se tam dostanu,“ dodal.

Přestože Ronaldo minulý měsíc v rozhovoru přiznal, že konec kariéry přijde „brzy“, zároveň připustil, že na ten moment nebude jednoduché se připravit. „Bude to těžké. Pravděpodobně budu brečet,“ řekl otevřeně. Na hřišti však stále dokazuje, že má týmu co nabídnout. V aktuální sezoně vstřelil 13 gólů ve 14 zápasech a výrazně se podílí na tom, že Al-Nassr vede tabulku saúdské ligy s náskokem čtyř bodů.

Navzdory jeho individuálním statistikám ale klub od jeho příchodu získal pouze jednu trofej, a to Pohár arabských mistrů klubů v roce 2023. O to větší zůstává Ronaldova touha po dalších týmových úspěších.

Rekordy, které jen tak někdo nepřekoná

Ronaldo je historicky nejlepším střelcem portugalské reprezentace i Realu Madrid a jako jediný fotbalista v dějinách vstřelil více než 100 soutěžních gólů za čtyři různé kluby. S Portugalskem navíc dovedl tým jako kapitán k triumfu na mistrovství Evropy v roce 2016, což byl první velký mezinárodní úspěch země.

Už dříve oznámil, že mistrovství světa v roce 2026 ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku bude jeho posledním turnajem v národním dresu. Do té doby však bude pokračovat. 

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Zabystřan ve Wengenu dojel čtrnáctý a Franzoni slavil první výhru

Jan Zabystřan skončil v superobřím slalomu ve Wengenu na 14. místě a vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek sezony v této disciplíně. Na Lauberhornu ztratil 1,77 sekundy a po závodě mluvil o náročném rytmu tratě i jedné kritické chybě, kterou ustál. Pro premiérové vítězství ve Světovém poháru si dojel Ital Giovanni Franzoni, který potvrdil formu z wengenských tréninků.

Luke Littler zahájil sezonu dominantně. V Bahrajnu ho čeká odveta s Pricem

Dvojnásobný mistr světa Luke Littler vstoupil do turnaje Bahrain Darts Masters ve velkém stylu. Osmnáctiletý Angličan si v úvodním kole poradil s legendárním Paulem Limem jasně 6:1 a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká atraktivní souboj s Gerwynem Pricem. Fanoušci si rozhodně přijdou na své.

Anthony Joshua se konečně vrátil do posilovny

Britský boxer a bývalý šampion těžké váhy Anthony Joshua se po tragické autonehodě, při níž zahynuli dva jeho blízcí přátelé a členové týmu, znovu objevil v posilovně. Návrat k tréninku naznačuje, že bývalý mistr světa se snaží vyrovnat s jedním z nejtěžších období své kariéry i osobního života.

Loprais znovu vyhrál na Dakaru a stáhl ztrátu na Žalu

Aleš Loprais na Rallye Dakar dotáhl vítězný hattrick, když ovládl třetí etapu v řadě a dál tlačí na průběžně vedoucího Vaidotase Žalu. V kamionech zůstává druhý, ale po 11. etapě ztrácí už jen 16 minut a 24 sekund, přičemž do cíle zbývají dvě rychlostní zkoušky. V autech zaujal Martin Prokop i jinak než výsledkem, v kamenité pasáži pustil před sebe Naniho Romu, aby ho nezdržoval v boji o celkové prvenství.

Vladař odstoupil po první třetině kvůli zranění a Philadelphia v Buffalu padla

Philadelphia řeší nepříjemnou starost. Brankář Dan Vladař nedochytal duel NHL v Buffalu a po první třetině přepustil místo Samuelu Erssonovi. Flyers pak prohráli 2:5, zatímco Sabres dál drží vítěznou vlnu. Ve středečním programu zaujalo i páté vítězství Vegas v řadě a další tvrdý večer Rangers v Madison Square Garden.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Dubois by mohl představovat příliš velké sousto

Boxerský svět netrpělivě čeká, až se Tyson Fury vrátí do ringu, ale už nyní se objevují hlasy, které varují, že comeback bývalého mistra světa v těžké váze by mohl skončit fiaskem. Podle trenéra Tonyho Simse by totiž Fury nemusel ustát „fenomenální“ úderovou sílu Daniela Duboise, jenž se po nedávných neúspěších snaží znovu nastartovat svou kariéru.

Dom Taylor bude pykat za pozitivní dopingový test. Ten mu komplikuje kariéru i budoucnost v PDC

Anglický profesionální šipkař Dom Taylor čelí vážným následkům po neúspěšném dopingovém testu, který absolvoval během prosincového mistrovství světa PDC. Darts Regulation Authority (DRA) rozhodla o udělení šestiměsíčního zákazu činnosti, jenž představuje výrazný zásah do kariéry teprve sedmadvacetiletého hráče. Taylor se k porušení antidopingových pravidel přiznal, což potvrdilo i oficiální prohlášení regulačního orgánu.

Loprais vyhrál 10. etapu Dakaru a poskočil na druhé místo

Aleš Loprais zvládl druhou část maratonské etapy nejrychleji a připsal si už čtvrté etapové vítězství v letošním Dakaru. V průběžném pořadí kamionů se posunul na druhé místo a na nového lídra Vaidotase Žalu ztrácí 19 minut. Výrazně ztratil dosavadní lídr Mitchel van den Brink, který po potížích v dunách spadl na třetí příčku. Měnilo se i pořadí v autech a mezi motocykly, do čela se vrátil Násir Attíja a po úpravě časů vede Ricky Brabec.

Emma Raducanu se po dešťové pauze dočkala prvního vítězství a postupuje v Hobartu

Emma Raducanu zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, když na turnaji Hobart International úspěšně dokončila utkání s Camilou Osorio, které bylo rozděleno do dvou dnů kvůli nepříznivému počasí. Britská tenistka zvládla náročné podmínky i psychickou zátěž spojenou s přerušením zápasu a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:6 (7:2).

Israel Adesanya se chystá na návrat do oktagonu. Může jít o rozhodující kapitolu jeho kariéry

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya se po více než roce vrátí do akce. Šestatřicetiletý bojovník nastoupí 28. března v Seattlu proti Joe Pyferovi a jeho návrat vyvolává řadu otázek, především však ohledně jeho budoucnosti v nejprestižnější MMA organizaci světa.

Zacha vystřelil Bostonu výhru, Dostál s Vejmelkou drželi bránu

Čeští hokejisté výrazně promluvili do úterního programu NHL. Pavel Zacha dal vítězný gól Bostonu při výhře 3:0 nad Detroitem a David Pastrňák k ní přidal asistenci. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k cennému vítězství 3:1 nad Dallasem, čisté konto mu vzali hosté až v 58. minutě. Karel Vejmelka zase pustil jediný gól při jasné výhře Utahu 6:1 nad Torontem a dál sbírá výhry rychleji než kdokoli jiný mezi brankáři.

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama