Ostatní sportyČeští florbalisté porazili na úvod MS houževnaté Lotyše. Chvílemi to bylo utrápené,...

Čeští florbalisté porazili na úvod MS houževnaté Lotyše. Chvílemi to bylo utrápené, přiznal Havlas

Česká florbalová reprezentace má za sebou své úvodní vystoupení na mistrovství světa v Curychu a Winterthuru. Za obhajobou bronzové medaile vyrazila výborně, když v prvním zápase porazila nepříjemné Lotyšsko 6:3. K výhře pomohl dvěma góly a jednou asistencí také Matěj Havlas, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem na české straně. I podle jeho slov ale byla ve hře ještě spousta chyb.

Češi měli naprosto famózní nástup do zápasu. Už v první minutě se dostali do vedení, když Langer zatáhl míček za branku, následně ho poslal na Havlase a ten našel volného Beneše. Výběru Jaroslava Berky vyšla úvodní část na výbornou.

První lajna se postaral i o další dva góly v první třetině a v obou případech se trefilo levé křídlo Matěj Havlas. Nejprve zamířil přesně do šibenice, poté stál připravený na zadní tyči, kde ho krásným křižným pasem našel Beneš. „Beny (Marek Beneš, pozn. red.) hraje pořád s hlavou nahoře, umí nás najít naprosto skvěle, viz náš třetí gól. Je to hlavně jeho kvalitou, ale samozřejmě i ostatních,“ chválil po zápase Havlas spolupráci první útočné formace.

Ve druhé třetině ale měl český tým poměrně velké problémy. Lotyšsko využilo dvou přesilových her po vyloučeních kapitána Němečka a Rýpara a snížilo na 2:3. „Asi jsme si mysleli, že už je to hotové. Musíme k tomu příště lépe přistoupit. Samozřejmě tam byly ty jejich přesilovky, ze kterých dali góly. To si všechno vyříkáme v kabině,“ pokračoval v hodnocení tříbodový Havlas. „Oslabení nám úplně nevyšlo, takže si k tomu musíme ještě něco říct. Dostali jsme dva góly ze dvou oslabení. To by se stát nemělo,“ dodal.

Následně se trefil z trestného střílení opět Beneš a do závěrečné třetiny se šlo za stavu 4:2. Lotyšsko sice ještě jednou snížilo, ale Češi dokázali ihned odpovědět zásluhou Josefa Rýpara a v závěru se trefil do prázdné branky Mikuláš Krbec. Český výběr tak na úvod šampionátu ve zbrusu nové Swiss Life Areně porazil Lotyšsko 6:3.

„Super výhra, která se samozřejmě počítá. Chvílemi to bylo sice hodně utrápené a měli jsme si pohlídat třígólové vedení,“ zhodnotil zápas Havlas. „Bylo tam toho poměrně hodně, ale oni brejky příliš neproměňovali. Musíme hrát trošku víc zajištěně. Říkali jsme si, že jsou z brejků nebezpeční, ale nepodařilo se nám to příliš pohlídat. Příště to bude určitě lepší,“ slibuje útočník Tatranu Střešovice, který byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem českého týmu. „Svůj výkon hodnotím jako celý zápas. Měli jsme skvělý start, ale pak se úplně nedařilo,“ doplnil útočník, který startuje na svém druhém mistrovství.

Už v neděli čeká na Česko zápas s Německem s úvodní buly v 15 hodin. „Do zápasu půjdeme jako favorité a musíme k tomu přistoupit zodpovědně. Musíme být hlavně trpěliví. Budeme si muset hlavně pohlídat brejky,“ je si vědom forvard s číslem 13. Druhé utkání neodehrají Češi v Curychu, ale v blízkém Winterthuru. Na první český zápas přišlo velmi slušných 6975 diváků a atmosféra byla chvílemi naprosto skvělá.

„Ani jsem nečekal, že by mohlo přijít sedm tisíc lidí. Bylo to moc příjemné, ještě takto na začátek turnaje. Myslím, že to nikdo moc nečekal. Lidé tomu dají vždycky notnou dávku energie. Je to krásná nová hala, která není nikterak překombinovaná. Je to tu super,“ uzavřel hodnocení Havlas.

Nejčtenější tento týden

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.

Královna bílé stopy Zuzana Maděrová má jasno, chce další úspěchy

Olympijská vítězka Zuzana Maděrová má za sebou životní sezonu. Česká snowboardistka ovládla anketu Král bílé stopy, stále přijímá gratulace k triumfu z Itálie a zároveň už naplno pracuje na přípravě na další zimu. Motivaci podle svých slov rozhodně neztratila.

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama