25.2 C
    Neděle 5. května 2024

Faktor Čvančara, Teclův hattrick a zrádné počasí. Čtvrté kolo ligy bavilo i šokovalo

Ten, kdo si nenechal ujít čtvrté kolo české nejvyšší fotbalové soutěže, neprohloupil. K vidění byla sešívaná demolice Pardubic, kterou hattrickem řídil Tecl, pak Sparta a její obrat v Mladé Boleslavi, odložení zápasu Bohemians s Hradcem kvůli dešti, první Kozákův gól v dresu Slovácka nebo například ostravský výbuch s Teplicemi.

Dlouho dopředu bylo jasné, že duel Brna s Plzní se kvůli kvalifikaci do LM tento víkend neuskuteční.  Zajímavé je však to, že se nejednalo o jediné odložené klání čtvrtého kola F:L. V Ďolíčku neuznal delegát trávník, jenž připomínal spíše koupaliště, za způsobilý, a tak se zápas klokanů s votroky přesunul na pondělí 22. srpna.

Čvančara naskočil a řídil sparťanský obrat

Sobota 20. srpna, místo původních čtyř se hrají jen dva zápasy naší ligy. V Ostravě domácí Baník překvapivě podléhá Teplicím 1:2 a v Mladé Boleslavi se schyluje po povedené první půli k senzaci. Po trefě Donáta domácí vedou 1:0.

Kouč Brian Priske ale na druhý poločas na pažit posílá čerstvého Čvančaru a začínají kouzla. Tomáš nejprve přichystá krásný míč na vápno Julišovi, který se samozřejmě nemýlí, a později i sám rozvlní síť. Sparta ve „vyprodané“ Lokotrans Areně, kde byla i přes uvedenou „vyprodanost“ polovina hlediště prázdná, otočila skóre a získala tři body za výhru 3:1. Třetí na listině rudých střelců byl Nor Sörensen.

Slavia má kanonýra, Stanislav Tecl, seznamte se

Ve vršovické Fortuna Areně nastoupila k ligovému utkání pozměněná sestava, neboť hlavní tahouny SKS šetří tým na odvetu s polským Rakowem. Na hřišti toto střídání ale nebylo znát.

Po půlhodině hry rozvlnil síť za golmanem Budinským Douděra, po pár minutách i Tecl. Ex-plzeňský útočník si pak na slovenském brankářovi smlsl i na počátku druhé půle a jednoduchými střelami k tyčkám završil hattrick.

Další branky pak přidali ještě Ondřej Lingr a Moses Usor, Slavia nakonec zdemolovala bezmocné Pardubice 7:0. Hosté navíc hráli od 44. minuty bez vyloučeného Hranáče, který dostal druhou žlutou kartu za ostrý zákrok na Ševčíka. Sešívaní tak získali důležité tři body, vítězně se naladili na Čenstochovou a hlavně – vedou Fortuna ligu.

Ve zbylých utkáních nejvyšší soutěže remizoval Zlín s Jabloncem, Liberec s Českými Budějovicemi a Slovácko vyhrálo na Hané. Zápasy Plzně s Brnem a Bohemians s Hradcem Králové se teprve budou dohrávat.

Gól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Lionel Messi, argentinská fotbalová superstar, se opět zapsal do historie. Tentokrát na hřišti Major League Soccer (MLS). V sobotním zápase se Messi stal prvním hráčem MLS, který se v jednom utkání postaral o pět asistencí, a dovedl tak Inter Miami k vítězství 6:2 nad New York Red Bulls.

UEFA potvrdila, že počet hráčů pro Euro 2024 se zvýší na 26

Manažer anglické reprezentace Gareth Southgate získal před Eurem 2024 významnou podporu, protože UEFA potvrdila zvýšení počtu hráčů v týmu z 23 na 26. Southgate již dříve vyjádřil přání mít širší kádr, zejména s ohledem na zranění několika klíčových hráčů.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.