17.4 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Velká cena Mexika vyhlíží start. Kvalifikaci ovládl Bottas, druhý dojel kolega Hamilton

Velká cena Mexika je tu! A kvalifikace nabídla zajímavý souboj, přičemž první pozici si pro sebe uzmul, možná překvapivě, Valtteri Bottas. Dokázal porazit i Verstappena s Hamiltonem, v nedělním závodě mu tak bude patřit přední startovní pozice. Čtvrtý skončil Perez, favorizovaný Norris dojel až desátý.

Pole position. Unikum, které touží před závodem Velké ceny získat každý. A finský jezdec Valtteri Bottas si jej díky perfektnímu výkonu vybojoval podevatenácté v kariéře. Kvalifikaci zakončil s časem 1:15,875, za sebou nechal i nejzářivější hvězdy formule 1 – týmového kolegu Louise Hamiltona a jezdce Red Bullu Maxe Verstappena. Svůj triumf také ihned radostně v kokpitu formule oslavil.

Muž, jenž ovládl poslední Velkou cenu USA Verstappen, na Bottase nestačil jak v prvním, tak ani druhém měřeném kole. Jízdu navíc znepříjemnila i chybička Cuondy, jenž vyjel mimo trať a zpomalil dokonce i Peréze. Oba závodníci ve službách Red Bullu situace vykolejila, na vítěze z Mercedesu pak poztráceli spousty cenných setin sekundy.

Kvalifikace byla navíc na necelou půlhodinu přerušená, protože se řešila havárie Lance Strolla z Aston Martinu. Závodník dostal v úvodní části smyk a po nárazu do bariéry výrazně poškodil vůz. Měl by však být zdravotně v pořádku, po incidentu byl závod dokončen.

Valtteri Bottas v cíli neskrýval nadšení

„Byla to povedená kola, zvlášť to první. Ve druhém už jsem nezvládl zajet ideálně poslední sektor, ale abych řekl pravdu, to první bylo asi jedno z mých nejlepších vůbec. Mám z toho vážně dobrý pocit,“ culil se Bottas hned po kvalifikaci.

Na jeho adresu se vyjádřil i týmový kolega a v kvalifikaci druhý jezdec Louis Hamilton: „Valtteri odvedl skvělou práci. Poslední závody jezdí skvěle a je to dobré i pro tým,“ načež se ikona Mercedesu nadechla a popsala svůj šok z umístění konkurenčního týmu: „Netuším však, co se ale změnilo. Red Bull byl před námi skoro o šest desetin, ale jakmile začala kvalifikace, měli jsme lepší rychlost. Jsem z toho šokovaný asi jako všichni, ale bereme to.“

Závod rozhodně bude mít své specifikum, první dvě startovní místa totiž patří Mercedesu. Max Verstappen s Perezem totiž v kvalifikaci zaostali o několik desetin vteřiny a budou muset ztrátu dotahovat.

Na Velkou Cenu Mexika se diváci mohou těšit již v neděli 7. listopadu ve 21:00 SEČ.

10. Lando Norris, McLaren

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.