Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Jaromír Jágr slaví padesátiny. Legenda mezi legendami stále září a inspiruje

  Olympijský vítěz z roku 1998, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, dvojnásobný mistr světa v ledním hokeji, vítěz Kontinentálního poháru a držitel desítek prestižních individuálních ocenění v čele s Art Ross Trophy nebo Hart Memorial Trophy. Má za sebou nespočet úspěchů, pro statisíce malých hokejistů se stal obrovským vzorem. Inspiroval, motivoval. Jedinečný hokejista Jaromír Jágr slaví padesáté narozeniny a stále, ačkoli to může být k neuvěření, se prohání po ledě v české nejvyšší soutěži. Příběh legendy trvá již půl století. Klobouk dolů.

  Rodák z Kladna byl vždy známý tím, že pracoval více než ostatní. Zatímco spoluhráči šli po tréninku domů, Jágr si přidával několik hodin v posilovně i na ledě navíc. Trénoval denně 6-7 hodin, hokej byl u něj vždy na prvním místě. Pílí a dřinou se postupem času propracoval do pozice nezpochybnitelné legendy.

  Hromada úspěchů za mořem

  Česká hokejová hvězda se v mládí, nutno říci, že zaslouženě, dostala do NHL. A postupem času všem v zámořské lize vytřela zrak. Osmašedesátka za oceánem vyhrála pětkrát trofej pro nejproduktivnějšího hráče ligy, obdržela trofej pro nejužitečnějšího hráče celé NHL, nastřílela více než 700 gólů a zapsala bezmála dva tisíce kanadských bodů.

  Jágr začal v Pittsburghu, kde získal své dva Stanley Cupy, dále v kanadsko-americké nejvyšší lize oblékl dres Capitals, Rangers, Flyers, Stars, Bruins, Devils, Panthers i Flames. Za dobu svého působení si získal nepřeberné množství fanoušků, ti nejznámější dokonce utvořili skupinu, která pravidelně navštěvovala Jaromírovy zápasy a v převlecích a s parukami Jágra podporovala.

  Nejen za mořem však česká ikona zářila. Skvostné výkony odvedla se státním znakem na prsou, tedy v dresu národního týmu.

  Triple Gold Club? Elitní křídlo nesmí chybět

  V reprezentačním dresu Jágr připsal nezapomenutelný triumf na olympijských hrách v Naganu 1998, mnozí si jistě vybaví jeho signifikantní oslavu gólu v bitvě s USA, a také se dvakrát radoval ze zisku titulu mistra světa. Konkrétně v letech 2005 a 2010. A protože ovládl i NHL, stal se členem unikátního Triple Gold Clubu.

  Jágr, který byl charakteristický svým účesem, dlouhou hokejkou, vztahu k pravoslavnému křesťanství nebo například tykáním, bez debat byl, je a navždy bude nezpochybnitelnou hokejovou legendou naší země.

  Jaromíre, všechno nejlepší k padesátinám!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.