5.4 C
Czech
Středa 11. března 2026
FotbalReklama na fotbal, gólové hody. Dnešní bitvy na ME? Jedním slovem fantazie

Reklama na fotbal, gólové hody. Dnešní bitvy na ME? Jedním slovem fantazie

Diváci se dnes museli bavit. Něco takového by se dalo říct o soubojích na ME mezi Francií a Švýcarskem i Španělskem a Chorvatskem. Outsideři nejprve vedli, pak prohrávali o dva góly, ale v závěru shodně srovnali. Historie se psala před očima.

Tohle byl fotbal se vším všudy. Dva zápasy, dva podobné průběhy, dvě šílenosti. Pojďme nejprve probrat situaci u „čerstvějšího“, tedy večerního duelu, ve kterém měli hlavní roli zástupci národních výběrů Francie a Švýcarska.

Neuvěřitelnou podívanou přinesla bitva v Bukurešti. Francouzi, kteří postoupili spolu s Němci a Portugalci ze skupiny F, proti Švýcarům nejprve strádali. Prohrávali jedna nula a dokonce mohli ztrácet už o dva góly. Pak se ale zrodila senzace.

Rodriguez ze Švýcarska měl po jasném faulu možnost navýšit vedení, jeho smýšlení ale nesdílel gólman Lloris. Protiútok, šance, gól. Asi takhle probíhaly následující dvě minuty. Za další dvě už bylo vedení na straně „Les Bleus“.

Neskutečný Karim!

Kromě gólu Patrika Schicka ze zápasu se Skotskem se mezi žhavé kandidáty na gól EURA zařadí i trefa Karima Benzemy. Kanonýr Realu Madrid si neuvěřitelným způsobem zpracoval balon a lišácky přehodil gólmana.

Byla to náhoda? Nebo to takhle Francouz zamýšlel? Experti se shodují na tom, že tohle bylo naprosto chtěné. Takový gól se opravdu jen tak nevidí. Benzema byl při chuti a za další dvě minutky už upravoval na dva jedna.

Vítězství přiblížil Francouzům dalším výstavním kouskem i Pogba, který vypálil zpoza vápna. Gólman byl v tu chvíli bez šance.

Jiskra naděje v závěru

Ani po třech inkasovaných gólech to ale Švýcaři nezabalili. Naopak, tlačili se neustále do útoku, z čehož resultovala snižující branka. Bylo to všechno možné, jen ne rozhodnutý zápas. Švýcarsko pak dokonce srovnalo, radost jim ale pokazil zvednutý praporek.

Jako polití živou vodou. Tak působili fotbalisté Švýcarska. A nakonec se dočkali vyrovnání. Už běžela poslední minutka základní hrací doby a Švýcary dostal do varu Gavranovič. Tři kusy na jedné straně, tři na druhé. Jasné bylo jedno: jdeme do prodloužení.

V tom se oba týmy přetahovali o balon, největší šanci ale měli Francouzi. Coman napálil břevno, Giroud v závěru hlavou vylekal gólmana Švýcarska. Nic z toho ale nakonec nebylo, o osudu zápasu tak nakonec rozhodovaly poprvé na letošním EURU penalty. V těch uspěli nečekaně Švýcaři a Francouzi, tedy asi největší kandidáti na celkový triumf, na turnaji končí.

O postupu „helvétského kříže“ rozhodl neproměněnou penaltou talent, naděje Francie a dost možná nejdražší hráč světa Kylian Mbappé. Ten rozhodně neprožil dobré mistrovství, které nakonec „korunoval“ tragickým pokutovým kopem.

Hotová věc? To sotva. Mistři světa jsou venku!

Dál jde i Španělsko

Stejně jako boj Francie a Švýcarska nabídl úžasný fotbal i zápas Chorvatska a Španělska. Tady nejprve vedli po neuvěřitelné hrubce brankáře Chorvaté, pak ale až do 85. minuty dominovali utkání Španělé. Pět minut před koncem a v nastavení ale soupeř srovnal.

Chorvatsko bylo najednou na nohou. Neumíme si představit, co se v 92. minutě, kdy Pasalič srovnal, dělo v zemi na Balkáně. Prodloužení už ale bohužel pro Chorvaty tak veselé nebylo. Fotbalisté, kteří hájí barvy země oblíbené českými turisty, na EURU končí.

A to kvůli dvěma gólům, které jim po španělských akcích padly do sítě v závěru střetu. Nepříjemné loučení tak prožil Modrič, který po ME končí v „repre“ kariéru. I tak se tyhle dva zápasy zapíší do dějin.

Aby v osmifinále ME dva týmy vedly o dvě branky a o výhodu přišly? To se ještě nikdy v historii evropského šampionátu nestalo.

Ve čtvrtfinále čeká fanoušky zajímavé měření sil. Španělé se potkají se švýcarským překvapením, o kterém byla řeč dříve. Už včera se rozhodlo o tom, že do další fáze nakoukne i Belgie. Naopak Ronaldo a spol. tedy obhájci trofeje, na mistrovství Evropy končí.

Nejčtenější tento týden

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.

Naděje se tenčí, čeští baseballisté podlehli Tchaj-wanu 0:14

Čeští reprezentanti nezvládli na World Baseball Classic ani třetí vystoupení. V důležitém utkání s Tchaj, wanem padli vysoko 0:14 a duel skončil už po sedmé směně. Tým trenéra Pavla Chadima tak velmi pravděpodobně uzavře skupinu C na posledním místě a o příští turnaj bude muset znovu bojovat v kvalifikaci.

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama