Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Oktagon psal dějiny, Frankfurt šílel. Zářili Vémola a Pütz, Keita urval titul

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Legendární frankfurtská Festhalle, hvězdní bojovníci, bezmála deset tisíc fanoušků a ohromující bitvy. Oktagon 33 zbořil veškeré hranice, československá organizace MMA totiž dokázala vůbec poprvé vyjet za hranice a rovnou vyprodat celý turnaj smíšených bojových umění. V kleci zazářil Losene Keita, Karlos Vémola, Christian Jungwirth či Stephan Pütz.

  Donedávna ještě nemyslitelné se nyní stalo skutečností! Stále rostoucí organizace Oktagon MMA opustila hranice Česka a Slovenska a uspořádala vůbec první oficiální turnaj v Německu. Úspěšně. Dorazily tisíce lidí a zejména během bitev domácích zápasníků vytvořily nezapomenutelnou kulisu. Hala se, dle slov zúčastněných, třese ještě teď.

  Hlavním lákadlem byla „Bitva o Německo“, v níž se utkaly dvě legendy svého sportu Martin Zawada se Stephanem Pützem. Na body uspěl druhý jmenovaný. Další zápas, jenž museli rozhodovat až bodoví sudí, byl ten mezi Jaroslavem Pokorným a Ahmedem Vilou. Radoval se právě Bosňan.

  Další klíčové bitvy následně už končily před limitem. Ať už submisemi nebo technickými K.O. v podání Christiana Jungwirtha či nového šampiona lehké váhy Losene Keity. Keita svým triumfem mimochodem připravil slovenskou star Ivana Buchingera o pás. Show rozpoutal i domácí oblíbenec a obrovská německá celebrita Christian Eckerlin. Ten vyhrál technickým K.O. nad Nevesem de Olivierou z Brazílie.

  Čeští diváci napjatě očekávali boj mezi navrátilcem do oktagonu Karlosem Vémolou a známým bijcem Michalem Pasternakem. Český „terminátor“ ale nezklamal a hned v prvním kole Poláka uškrtil.

  Bonus za výkon večera, v hodnotě 2000 Eur, na tiskové konferenci následně převzal právě vítěz titulového zápasu Losene Keita.

  Splněný sen, hlásí promotéři

  Poturnajové rozhovory zahájil jeden z promotérů Pavol Neruda: „Byl to neskutečný turnaj, jsme plni emocí, splnil se nám sen. Dokázali jsme spolu s bojovníky, že si tak parádní sport jako MMA zaslouží velkou pozornost. A německé publikum bylo naprosto úžasné. Děkujeme všem,“ přidal Neruda.

  Ke slovu se dostala i hlavní tvář celé organizace a druhý z promotérů Ondřej Novotný: „Před chvílí jsem se o té neskutečné atmosféře bavil s domácím Christianem Jungwirthem a oba jsme byli unešení. Dnešek si budeme pamatovat už asi do konce života.“

  Zmíněný promotér Ondřej Novotný na závěr vtipně okořenil tiskovou konferenci s jedním z bojovníků, jenž mluvil o konci profesionálního zápasení, Martinem Zawadou. Novotný nejprve vyzdvihl kariéru německého veterána, ale zároveň prozradil, že se Oktagon chystá do Düsseldorfu a že by byla škoda, kdyby u této akce Zawada nebyl…

  A Martin Zawada se hned chopil mikrofonu: „O konci s MMA jsem přemýšlel,“ začal tajemně, načež se usmál a po krátkém rozmýšlení řekl: „ale jestli budete v Düsseldorfu, tak se o pokračování rozhodně můžeme bavit,“ dodal a všechny rozesmál.

  Turnaj tak povedl po všech stránkách a celému týmu, který dokázal vybudovat dnes již evropskou značku Oktagon MMA, patří veliká poklona.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS