18 C
    Úterý 30. dubna 2024

Češi nestačili na Rusko, rozhodl gól v poslední minutě. Lepší vystřízlivět teď, říká Pešán

Češi prohráli úvodní utkání mistrovství světa s Ruskem. Sborná se vždy dostala do vedení, Češi dokázali srovnat, na gól 19 sekund před koncem ale již zareagovat nestihli. První zápas šampionátu v Rize tak Českým hokejistům úspěch nepřinesl.

Úvodní šanci utkání měl ruský tým, Galimov se dral k brance a byl faulován, puk poté vytěsnil gólman Hrubec. V 5. minutě už ale český tým prohrával. Povedenou trefou se prosadil Burdasov.

Češi se ale nevzdávali a vyrovnali, Flek v úniku vystřelil na ruského gólmana, kterému propadl puk až do branky. První třetina tak skončila smírně 1:1. Ve druhé třetině nebylo Rusko daleko k vedení, jak Burdasov, tak Zub, ale trefili tyčku.

Sborná se i tak ujala vedení. Češi měli výhodu přesilovky, Švec-Rogovoj však unikl a poslal svůj tým do vedení. To Rusku dlouho nevydrželo, dvě minuty nato vyrovnal Vrána a stanovil tak výsledek druhé třetiny na 2:2.

Rusko se dostalo do vedení i potřetí. Po chybě v české obraně se k puku dostal Barabanov, který nedal Hrubcovi šanci. Český výběr se ale do zápasu vrátil! V přesilovce vystřelil Kubalík, jehož pumelice skončila až v síti.

„Tragické“ střídání

Nakonec však došlo k nejhoršímu. 19 sekund před koncem český výběr špatně vystřídal a chyby využil Grigorenko, který vstřelil vítěznou branku pro Rusko. „Přestože jsme jednoznačně nebyli lepším týmem, tak jsme mohli pomýšlet minimálně na bod, ale bohužel za ten průběh toho zápasu jsme si to nezasloužili,“ říkal po zápase kouč Pešán.

„Myslím si, že to může ovlivnit naši náladu, ale možná je lepší vystřízlivět na začátku turnaje, než si celou dobu myslet, že nám donesou medaile až na hotel,“ dodal trenér výběru České republiky.

Čechy čeká už dnes večer od 19:15 duel se Švýcarskem.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.