Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Po vyhraném zápase přišlo údolí slz. Brazilci věnovali postup na MS Pelému

  Včerejší zápas nebyl pro většinu fanoušků překvapením. Brazilci hned od první minuty ukázali soupeři, kdo je tu pánem hřiště. A s konečným výsledkem 4:1 můžou být náležitě spokojený. Okamžik, který ale nastal po konečném hvizdu, dojal nejednoho fanouška. Tým se seběhl a roztáhl plachtu, na které byl vyobrazený Pelé. Postup patřil jemu.

  Brazílie ve včerejším nasazení přejela korejskou reprezentaci 4:1. Výsledek asi nejspíše nikoho nepřekvapil. Krásné gesto si Brazilci nechali až úplně na konec. Po závěrečném hvizdu se všichni seběhli a roztáhli velkou plachtu, na níž byl nápis Pelé a jeho obličej. Byl to tak krásný vzkaz jednomu z nejlepší fotbalistů historie, jehož zdraví na tom není úplně nejlépe. Zároveň mu také věnovali postup do čtvrtfinále.

  „Kamarádi, chtěl bych, abyste byli klidní a pozitivní. Jsem silný, cítím naději a dodržuji léčbu jako obvykle. Chci poděkovat celému lékařskému a ošetřovatelskému týmu za veškerou péči, které se mi dostalo,“ napsal Pelé na svém instagramu.

  Konec listopadu nepřinesl bývalé hvězdě nic příjemného. Po zhoršení stavu byl převezen do nemocnice, kde je dodnes. Otoky po celém těle, problémy s příjmem potravy, bolest srdce a rozházená psychika. Přesně kvůli těmto problémům se lékaři rozhodli pro hospitalizaci. Rakovina střev, se kterou Brazilská hvězda bojuje už je v pokročilém stadiu. Doktoři se proto rozhodli zastavit chemoterapii, na kterou bývalý hvězdný fotbalista přestal reagovat. Rodina Brazilce přiznala, že jim od minulého týdne chodí kondolence.

  Zdravotní stav Pelého je opravdu špatný. V sobotu byl dokonce převezen na oddělení paliativní péče. Sem se dostanou pouze pacienti, kterým už není příliš jak pomoci. Podle zdrojů dostává pouze léky na útlum neskutečné bolesti. Hráči tedy doufají, že díky jejich dojemnému vzkazu se stav Pelého obratem zlepší. A kdo ví, třeba mu brazilská reprezentace přinese vítězství na Mistrovství světa.

  „Věřím v Boha a každé poselství lásky, které se mi od vás po celém světě dostalo, mě naplňuje energií. Sledujte Brazílii na mistrovství světa!“ dodal Pelé.

  Sledujte nás na sítích

  1 komentář

  1. Zdravím, oukej Sports24, článek píše určitě snaživá holčina, ale napsat hned na začátku článku jak Brazilci přejeli Japonce…. když hráli s Koreou ……

  Comments are closed.