Více
  24.3 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Nejlepší vyhazov všech dob. Odvolaný kouč má po postupu vyšší plat a novou smlouvu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velice zajímavý příběh sepsal postupem Schalke 04 zpátky do Bundesligy trenér Dimitrios Grammozis. Během března byl odvolán, díky kličce ve smlouvě se ale těší na prodloužení kontraktu a vyšší plat. Ano, nejde o žádnou komedii, ale realitu, kterou v současné době musí vedení klubu řešit.

  Když Schalke 04 vloni sestupovalo z nejvyšší soutěže, celý klub se zahalil do smutku. Ztráta sponzorů, kvůli sestupu fotbalistů musel být rozpuštěn slavný esportový tým, který hrál mezi nejlepšími Evropany hru League of Legends. Po jednom jediném roce už se ale slavný výběr znovu těšit na budoucnost.

  Sobotním vítězstvím nad St. Pauli vybojovalo Schalke místenku v příští sezoně Bundesligy a opět se bude měřit s elitou. Hlavní dík patří trenérovi Mikovi Büskensovi, který přišel do klubu na začátku března. Do konce sezony vyhrál sedm zápasů z osmi a nastartoval sérií, po které mohla celá Veltins aréna slavit.

  U trenérů ale ještě zůstaňme. Právě v tomto odvětví se totiž odehrává story, jaká nemá obdoby. Büskens nahradil před pár měsíci Dimitrose Grammozise, který byl podle všeho při podpisu smlouvy pořádně mazaný. V kontraktu měl totiž klauzuli, která mu v případě postupu zvýší plat a prodlouží smlouvu.

  Schalke trénovat nebude, bude ale brát miliony

  Věc, která rozhodně není k vidění každý den. Tak by se dalo mluvit o situaci, kdy Schalke musí Grammozisovi trojnásobně zvýšit plat a prodloužit smlouvu o rok i v případě, že už není jeho trenérem. Nebude trénovat, peníze ale brát bude. A v žádném případě nejde o žádné malé a zanedbatelné částky.

  Němec s řeckými kořeny bude brát trojnásobek 600 000 eur ročně, tedy asi 14,8 milionu korun, které bral do doby, než byl z lavičky odvolán. „Ano, jeho smlouva bude prodloužena. Ale má také svůj podíl na postupu a zaslouží si velký dík,“ pronesl sportovní ředitel klubu Rouven Schröder pro Sky Sports.

  Schalke bude muset vyplácet peníze až do konce příští sezony, kdy Grammozisovi vyprší smlouva. Zásah do klubového rozpočtu bude velký, v současné době ale spíše přetrvává radost z postupu. Vedení klubu tak zase tolik smutnit nebude.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ