Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.
Colorado v hlavním městě USA dlouho tahalo za kratší konec. Domácí drželi těsný náskok a hosté hledali cestu zpět. Zlom přišel na začátku třetí třetiny. Nečas vystihl špatnou rozehrávku Logana Thompsona a ideálně našel Gabriela Landeskoga před odkrytou brankou.
Neči v roli vrchního nahrávače. 🙌
— NHL Česko (@NHLcz) March 23, 2026
Nejdřív využil chyby gólmana, a poté v prodloužení naservíroval výhru Avalanche na hokejku Brocka Nelsona. 🔥
Sledujte zápasy NHL živě na @novasport_cz. 📺 pic.twitter.com/j7LpgBJhyZ
Trenér Jared Bednar po utkání ocenil nejen českého útočníka, ale i navrátilce do sestavy. „Byli jsme v situaci, ve které jsme potřebovali vstřelit gól, a povedlo se nám to. Marty vybojoval puk a skvěle našel Gabeho. Ten potvrdil, že má talent na to, aby byl v klíčových chvílích na správném místě. Nezáleží na tom, jestli v obraně, nebo v útoku. Je skvělé, že je zpět.“
Nečas se posunul mezi nejproduktivnější
Colorado pak duel dotlačilo až do prodloužení. V něm znovu sehrál hlavní roli Nečas. Připravil rozhodující trefu pro Brocka Nelsona, který po zápase českého spoluhráče chválil. „Udělal jsem to jako vždycky, když s Martym hraju ve třech proti třem. Dal jsem mu puk a snažil jsem se uvolnit. On znovu potvrdil, že svou rychlostí a šikovností umí vytvořit prostor pro ostatní, a skvěle mě našel.“
Nečas díky dvěma asistencím dorovnal hranici 86 bodů a dostal se před Pastrňáka. V pořadí českých hráčů mu pomohl vyšší počet vstřelených branek. Colorado navíc znovu potvrdilo, že se na něj může spolehnout i v klíčových chvílích sezony.
Zápas ve Washingtonu nabídl ještě jeden mimořádný moment. Alexandr Ovečkin vstřelil svůj 923. gól v základní části NHL. V součtu s play off šlo už o jeho 1000. trefu kariéry. Před ním zůstává jen Wayne Gretzky.
Vejmelka znovu podržel Utah
Velký večer prožil také Karel Vejmelka. Český brankář pomohl Utahu k výhře 4:3 po prodloužení nad Los Angeles a připsal si 32. vítězství v sezoně. Tým dlouho držel ve hře o plný zisk a několikrát výrazně zasáhl ve chvíli, kdy soupeř tlačil.
Kings nakonec srovnali necelé tři minuty před koncem, když se prosadil Artěmij Panarin. Utah ale odpověděl v prodloužení. O bonusový bod se postaral Nick Schmaltz. Vejmelka zakončil večer s úspěšností 91,7 procenta a znovu potvrdil, že patří k oporám mužstva.
Utah si díky výhře upevnil páté místo v Západní konferenci. Na Los Angeles, které zůstává těsně za postupovými pozicemi, má náskok sedmi bodů. V době, kdy se boj o play off láme, jde o mimořádně cenný výsledek.

