Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Bláznovství! Španěl sjel na kajaku zasněženou sopku. Dolů se řítil rychlostí 100 km/h

  Z těchto záběrů vám bude běhat mráz po zádech. Slavný španělský kajakář Aniol Serrasolses vytáhl svůj „stroj“ na zasněženou sopku v Chile, ze které se spustil dolů rychlostí 100 kilometrů za hodinu. „Byla to docela zábava,“ smál se.

  Serrasolses, to je ve Španělsku, ale vlastně i na celé planetě Zemi, symbol toho, jak posouvat možnosti kajaku na úplně jiný level. Kajakář se na svých sociálních sítích často prezentuje kousky, o kterých si běžní smrtelníci mohou nechat jen zdát.

  Skoky z vodopádů či průjezdy rozbouřenými řekami. Tohle je jen kratičký výčet arsenálu Španěla Serrasolsese, kterým udivuje sportovní veřejnost. Pojďme se ale pomalu přesunout k tomu hlavnímu, tedy expedici v Chile.

  VIDEO:

  Jihoamerická země se pyšní spoustou přírodních krás, kde je možné zkusit úplně všechno. Přesně touhle větou se jistě řídil i samotný kajakář. Kajak nejprve převezl vysoko do hor, kde cílil na sněhem pokrytou sopku. Během 25kilomterového klesání se pak projel i po vodopádu.

  Kajak není stvořený pro sníh, ví Serrasolses

  Bezmála 3 tisíce metrů vysoké sopce se v domorodém jihoamerickém jazyce přezdívá „dům duchů“. Jeho aktivní kužel láká každoročně desítky tisíců lidí, Serrasolses tak neváhal ani na vteřinu. Sbalil si věci, koupil letenku a na začátku jara už se ubytovával na hotelu v Chile.

  Parádní akci předcházely týdny příprav a tréninků. A v jednom takovém se sám kajakář dokonce zranil. Po nepovedeném seskoku z vodopádu dopadl přímo na obličej. Ani to ho ale od světového unikátu neodradilo.

  Ano, něco podobného nikdy nikdo před ním nezkoušel. Toho, v čem patří Serrasolsesovi prvenství, je celkem dost. Už dříve předvedl v Chile třeba dvojitý flip. „Vždy jsem chtěl jet na kajaku na sněhu a spojit čtyři živly: zemi, vzduch, vodu a oheň,“ přibližoval Španěl.

  Podle svých slov využil tuhé zimy, kterou v roce 2020 v Jižní Americe zažily, ale hlavně jejích dozvuků. Nával adrenalinu byl ale při jízdě ze zasněžené sopky do údolí obrovský. „Byla to docela zábava, ale kajak opravdu není stvořený pro sníh,“ prohlašoval kajakář.

  „Bylo to spíš jako jízda na saních. Sice jedete fakt rychle, ale nemáte nad tím skoro žádnou kontrolu,“ doplnil Serrasolses. Zážitek to každopádně musel být neskutečný.

  Sledujte nás na sítích