11.3 C
    Neděle 12. května 2024

Michek drží na Dakaru desáté místo. Američan Ricky Brabec stále v čele

Český motocyklový závodník Martin Michek si po osmé etapě Rallye Dakar udržel svou pozici v průběžném pořadí na 10. místě. V čele závodu zůstává Američan Ricky Brabec.

Osmá etapa, která vedla z Davadmí do Háilu v Saúdské Arábii, představovala pro účastníky 46. ročníku této prestižní soutěže výzvu v podobě 458 kilometrů rychlostní zkoušky. Etapu ovládl argentinský jezdec Kevin Benavides, který je zároveň obhájcem loňského prvenství.

Michek, podle neoficiálních výsledků, dojel v této etapě na 20. místě s časovou ztrátou 17:40 minut na vítězného Benavidese. Přesto se mu podařilo udržet v elitní desítce.

Jeho náskok na jedenáctého Francouze Romaina Dumontiera se zmenšil o necelé dvě minuty, ale stále má na 11. místo náskok téměř 14 minut.

Brabec má náskok 42 sekund na druhého Branche

Na devátého Slováka Štefana Svitka ztrácí Michek 45 minut.

Vedoucí závodu, Brabec, dojel v osmé etapě na sedmém místě a na druhého v pořadí, Rosse Branche z Botswany, má náskok 42 sekund. Vítěz etapy, Benavides, se momentálně nachází na pátém místě celkového pořadí.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.