Sobota 11. května 2024

Rallye Dakar: Michek drží desátou pozici. Mezi motocykly stále vede Ross Branch

Český motocyklový jezdec Martin Michek se drží v elitní desítce! Po třetí etapě prestižní Rallye Dakar si nadále udržel desátou pozici.

Michek, který jezdí za tým Orion Moto Racing Group, zajel devátý čas a průběžně je i nadále desátý.

Vedení v kategorii motocyklů stále drží Ross Branch z Botswany. V této etapě byl pátý s odstupem 4:04 minuty za nejrychlejším jezdcem, Pablem Quintanillou z Chile. Quintanilla, tovární jezdec Hondy, těžil z časové bonifikace za start z předních pozic.

Romančík nejspíše končí

Michek se během etapy z Davadmí do Salamíje, během které závodníky čekalo 438 „ostrých“ kilometrů, držel i na šestém místě, ve druhé polovině etapy ale mírně klesl. Nakonec za Quintanillou zaostal o 9:18 minuty.

Teoreticky jej může ještě předstihnout Australan Toby Price, který zastavoval u havárie Sebastiana Bühlera z Německa a jeho čas se tak bude zřejmě upravovat.

Z rallye odstoupil jeden z favoritů kategorie motocyklů, Sam Sunderland z Velké Británie, kvůli technickým problémům. Vedle dvojnásobného vítěze Dakaru podle všeho končí i Jaromír Romančík, který měl velké problémy již v neděli a dosud neprojel ani jeden kontrolní bod.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.