14.5 C
    Sobota 11. května 2024

Cavendishova sportovní tragédie. Legenda nedokončí Tour

Mark Cavendish patří mezi ty nejznámější současné cyklisty. Aby ne, v profesionálními závody začínal už v roce 2005 a během několika následujících let se stal legendou. Dokonce vyrovnal rekord Eddyho Merckxe v počtu 34 vítězství na Tour de France. Další už ale zřejmě nepřidá, neboť svou poslední Tour po pádu nedokončí.

Dva dny, které by se daly označit za „katastrofální“ prožil o víkendu britský jezdec Mark Cavendish na Tour de France. Borec, který před startem závodu oznámil konec kariéry, nejprve v pátek dojel těsně druhý a unikl mu útok na rekord, o den později pak skončil. Pojďme hezky popořadě.

V pátek Cavendish parádně rozjel sedmou etapu z Mont-de-Marsan do Bordeaux dlouhou 170 kilometrů. Šetřil síly a v závěru se ve spurtu chtěl porvat o rekordní 35. etapové vítězství na Tour. Jel skvěle, v cíli se ale nakonec musel sklonit před Philipsenem. A o den později bylo jasné, že už zřejmě další pokus mít Cavendish nebude.

Postihl ho totiž pád, při kterém si s největší pravděpodobností zlomil klíční kost. Brit se přimotal do karambolu s Pellem Bilbaem a s několika dalšími jezdci skončil na zemi. Šéf stáje Astana sice tvrdí, že ho konec na Tour přiměje startovat i příští rok, experti jsou ale skeptičtí. Podle nich odjel Cavendish na Tour de France své úplně poslední kilometry.

Co bude dál?

Jak už bylo řečeno, Cavendish podle svých slov končí a na Tour už se jako jezdec nevrátí. Na konci května cyklista oznámil, že po konci této sezony uklízí kolo a s profesionálním závodění končí. Něco jiného chce ale Alexandr Vinokurov, šéf stáje Astana, za kterou Cavendish jezdí. „Ano. Chceme, aby Mark pokračoval a jel svou patnáctou Tour. Záleží jen na něm,“ prohlásil.

O tom, zda bude pokračovat, nebo ne, se rozhodne v následujících měsících. Nejspíš po tom, co se zotaví ze zranění. Už bez Cavendishe pokračuje Tour dál a dál. Včera se jela devátá etapa končící na Puy de Dôme a ovládl ji Kanaďan Woods. Žlutý trikot pro lídra stále drží Dán Vingegaard, náskok ale dokázal stáhnout Tadej Pogačar ze Slovinska.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.