9.1 C
    Středa 8. května 2024

Vrána pálí ostrými. V noci vystřelil výhru Blues, Pastrňák dal 52. gól

Na konci loňského roku to s ním vypadalo bledě. Problémy ho dohnaly až k asistenčnímu programu NHL, dlouho nehrál a nad jeho budoucností visely otazníky. Po návratu na led se český útočník Jakub Vrána přesunul z Detroitu do St. Louis, krok to ale byl více než dobrý. Jeho přínos si Blues nemohou vynachválit.

Z nechtěného člena kádru Detroitu se během několika týdnů stal nepostradatelný článek St. Louis Blues. Jakub Vrána má formu jako hrom a dnes v noci to dokázal znovu. V celkem 12 odehraných zápasech v modrém dresu nasázel už osm gólů a přidal dvě asistence. Hlavně díky němu dnes mohli Blues slavit.

St. Louis na domácím ledě přivítali Vancouver a k vidění byly gólové hody. V prvním dějství padly hned čtyři, dva na obou stranách. Ve druhé třetině se poprvé v zápase trefil zmiňovaný Vrána, který poslal svůj tým do vedení 3:2. Dalšími dvěma góly ve druhé třetině pak St. Louis náskok ještě navýšilo. A vypadalo to všechno skvěle.

Jenomže Vancouver, za který nastoupil Filip Hronek, další Čech, jehož služby donedávna využíval Detroit, skóre v dalším průběhu souboje vyrovnal. Za stavu 5:5 se šlo do prodloužení, které však trvalo pouhých 21 vteřin. Pak znovu, podruhé v zápase, zaúřadoval Jakub Vrána a vystřelil Blues bonusový bod.

Dva body od mety

V nočním programu NHL se představil také Boston s Davidem Pastrňákem. Český kanonýr měl znovu přesnou mušku, ve třetí třetině dal gól, představoval ale pouze zmírnění porážky 1:2 s Nashvillem. Pastrňák má v letošní sezoně na kontě 52 branek a 46 asistencí, což dává dohromady neskutečných 98 bodů.

Ke stovce a k tomu, aby jako druhý Čech v historii NHL překonal milník, mu chybí už jen dva body. Do konce základní části nejslavnější hokejové ligy světa zbývá Bruins odehrát ještě osm zápasů a předpokládá se tak, že to pro havířovského rodáka nebude představovat výraznější problém.

Jako třetí Čech v nočních zápasech skóroval Filip Chytil, jehož New York Rangers si před pár dny zajistil předčasně postup do play off.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.

Druhé kolo: Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, datum odvety odhaleno

Zápas mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem je naplánován na druhou půlku tohoto měsíce. Bude to první Undisputed zápas o titul v těžké váze po téměř čtvrtstoletí. Očekávaný zápas, který byl již třikrát odložen, se uskuteční v Rijádu, přičemž bude platit klauzule o oboustranné odvetě.