ŠipkyŠipkařská bomba. Adam Gawlas a Karel Sedláček si zahrají na mistrovství světa

Šipkařská bomba. Adam Gawlas a Karel Sedláček si zahrají na mistrovství světa

Senzace! Na mistrovství světa v šipkách si zahraje kromě Karla Sedláčka i Adam Gawlas. Český mladík bude na pódiu v Alexandra Palace vůbec poprvé, „Zlýho Káju“ čeká londýnská atmosféra už potřetí. Gawlas bojoval v posledním turnaji Players Championship o holý šipkařský život, ale těžký moment zvládl a na poslední chvíli postoupil.

Do poslední minuty. Tak by se dal označit Adamův boj o postup na MS z redukovaného žebříčku Pro Tour. Šampionát tvoří 32 nejlepších hráčů z Order of Merit, dále pak 32 ze zmíněného Pro Tour a turnaj doplňuje 32 vítězů kvalifikací po celém světě. A Gawlas měl hodně namále, aby do kvalifikací nemusel…

Ještě před posledním miniturnajem Players Championship v sezoně, který nesl pořadové číslo 30, byl slezský talent na 33. místě žebříčku. K postupu mu chybělo 250 liber… Ty ale díky výhře 6:2 nad Jeffem Smithem z Kanady získal, a protože jeho konkurenti zaváhali, vyhoupl se Adam na vysněné 32. místo a postoupil na mistrovství světa. Poprvé v kariéře!

Karel Sedláček měl MS prakticky jisté už pár týdnů. Český reprezentant si letos vedl na evropské scéně opravdu bravurně a v redukovaném žebříčku Pro Tour držel 17. pozici. Na zastávkách European Tour dokázal porážet hvězdy jako Josého De Sousu, Gabriela Clemense, Chrise Dobeyho, Adriana Lewise či Ryana Searla.

A je důležité zmínit, že Karel nemá PDC kartu. Všechny peníze vyhrál letos pouze obrovskou pílí a světový šampionát je sladkou odměnou za neskutečnou práci, kterou odvedl.

Ještě dva majory a je to tu

Cesta našich hráčů ale nemusí pokračovat až na mistrovství světa. Fanoušky šipek čekají ještě dva významné mítinky, tím prvním, jediným, na který se mohou Češi probojovat, je blížící se Grand Slam of Darts. Na konci listopadu se sice bude hrát ještě Players Championship Finals, ale ani Karel ani Adam nezískali v této sezoně dostatečné množství liber na postup.

To ale hoďme za hlavu, klíčovým podnikem, na který se bude těšit celá Česká republika, je mistrovství světa. Více než třítýdenní svátek šipek, startující letos 14. prosince.

Adam Gawlas s Karlem Sedláčkem navíc nemusí být jediní, kteří se v Londýně představí, na východoevropskou kvalifikaci totiž zamíří několik dalších českých šipkařů. A tak jim držme palce, ať je česká stopa na tom největším šampionátu roku co největší!

Nejčtenější tento týden

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama