16.8 C
Czech
Středa 11. března 2026
HokejZvrat v kauze Vrána. Český snajpr se vrací do prvního týmu Red Wings

Zvrat v kauze Vrána. Český snajpr se vrací do prvního týmu Red Wings

V NHL letos odehrál jen dva zápasy, kvůli osobním problémům spojeným s asistenčním programem musel většinu sezony vynechat. Kanonýr Jakub Vrána se ale v předešlých týdnech vrátil zpátky na led a vypadá to, že se dokonce chystá comeback mezi elitu. Čech byl povolán zpět do prvního týmu Detroitu.

Během úterý se v zámoří vyrojila zajímavá zpráva. Týkala se českého hokejového útočníka Jakuba Vrány, o kterém se v posledních měsících mluvilo jen a pouze kvůli osobním problémům, kterého ho dohnaly až k nástupu do asistenčního programu. Zdá se ale, že svítá z jeho pohledu na o dost lepší časy.

Vrána měl být podle amerických médií povolán zpátky do prvního týmu Detroitu Red Wings, v jehož dresu v letošní sezoně nastoupil do pouhých dvou zápasů NHL. Po konci programu hrál Vrána za Detroit Grand Rapids v nižší soutěži, v sedmnácti zápasech dal šest gólů a dalších pět připravil. Dokázal tak, že i několikaměsíční pauzu a léčení ze závislostí zvládá hravě překonat.

O návratu do kabiny Red Wings dlouho nikdo ani nepřemýšlel, včera se ale vše změnilo. Detroit dokonce zprávu, kterou jako první umístil na Twitter novinář David Pagnott z The Fourth Period, potvrdil. „Co se ještě před týdnem zdálo jako nepravděpodobné, je nyní aktuální. Třeba pro účely, aby se ukázal? Přesto jsem slyšel, že Red Wings povolávají Jakuba Vránu z AHL,“ psal Pagnott.

Tah pro zájemce?

To, že se Vrána vrátil do prvního týmu, ještě neznamená, že v něm bude i do budoucna. Hlasitě se mluví o tahu Detroitu, který má směřovat k tomu, aby ukázal, že je Vrána připravený hrát a můžou se o něj zajímat další kluby. V Red Wings by měl podle smlouvy vydržet ještě do konce příští sezony. Do té doby by Detroit mohl platit jeho tučnou smlouvu.

Což by mohlo nalákat ostatní. Mít dobrého útočníka, kterého navíc bude platit někdo jiný? Lákavé. „Vím jen to, že pár jiných lidí rozhodne o tom, co se mnou bude. Nemám vliv na to, jak se rozhodnou jiní lidé, jsem jen hráč,“ prohlásil samotný Vrána.

Nejčtenější tento týden

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama