TenisVondroušová českou jedničkou, Muchová poprvé v desítce

Vondroušová českou jedničkou, Muchová poprvé v desítce

Zajímavé změny v novém vydání žebříčku WTA se udály z pohledu českého tenisu. Novou českou jedničkou je aktuálně Markéta Vondroušová na devátém místě, na desítku poprvé v kariéře poskočila Karolína Muchová. Petra Kvitová figuruje na jedenáctém místě, o jednu příčku hůře je na tom Barbora Krejčíková.

Mimořádně povedenou sezonu prožívají české tenisové hvězdy. Zejména dvě z nich… Markéta Vondroušová ovládla překvapivě slavný Wimbledon a po novém vydání žebříčku je českou jedničkou. Patří jí deváté místo, což představuje pro 24letou šampionku nejslavnějšího tenisového turnaje planety maximum.

Parádními výkony se v letošním ročníku prezentuje také Karolína Muchová. Ta se probila do finále French Open, kde nakonec nestačila na Polku Igu Swiatekovou, už poslední zápas turnaje hraném v Paříži ale funguje jako obrovský úspěch. I díky tomu se Muchová poprvé v kariéře probila do nejlepší desítky žebříčku.

K posunu přispělo také další finále, do kterého se Muchová dostala. Na nedávném turnaji v Cincinnati procházela pavoukem jako nůž máslem a na okruhu WTA se tak dostala celkově počtvrté do zápasu, který rozhodoval o titulu. Stejně jako ve třech předešlých případech ale nedokázala zvítězit. Slavila domácí Gauffová.

„Šla jsem do utkání trochu unavená. Věděla jsem, že musím hrát rychle, hrála jsem tu den po dni, měla spoustu těžkých zápasů, což je fyzicky velmi náročné. V tom jsem byla horší,“ zhodnotila Muchová finálový zápas. Zvítězit na okruhu ve finále se jí tak podařilo pouze v roce 2019 v Jižní Koreji.

Další Češky v žebříčku nezaostávají

Devátá Vondroušová, desátá Muchová, česká vlajka ale svítí také u pozic jedenáct a dvanáct. V top dvanáctce WTA má tak český tenis hned čtyřnásobné zastoupení. Druhou desítku začíná Petra Kvitová, hned za ní je Barbora Krejčíková. A co dál v elitní stovce?

Karolíně Plíškové patří 25. místo, Marie Bouzková figuruje na 31. pozici, Linda Nosková je na místě s číslem 42, jméno Kateřiny Siniakové je umístěno vedle 47čky a Lindě Fruhvirtové patří 55. příčka. Mezi českými tenisty je v top stovce jen Jiří Lehečka, kterému patří 35. místo.

Nejčtenější tento týden

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama