Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Vicemistři zahájili mistrovství vlažně. S Marokem si rozdělili body

  Chorvatsko zahájilo světový šampionát bezbrankovou remízou s Marokem. Utkání nabídlo minimum šancí a od vicemistrů světa z posledního šampionátu se určitě čekalo víc.

  Po gólově celkem bohatém úvodu se začínají množit bezbrankové výsledky. Další přidali Chorvati s Maročany v jejich vzájemném souboji. Dvakrát 0:0 se hrálo i v úterý.

  Zejména favorizovaní Evropané hráli hodně na jistotu. Chorvati se sice zodpovědně vraceli a bránili, dopředu ale chodili ve velmi malém počtu.

  Do šancí se tak dostávali hlavně po chybách soupeře. Nepřesnou rozehrávku Maročanů mohl potrestat Perišič, ale pěknou střelou z dálky o kousek přestřelil.

  Africký celek spoléhal hlavně na rychlý přechod do útoku a před prakticky domácím prostředím Maročané často spontánně vyráželi dopředu. Mnoho nadějných akcí ale nedotáhli.

  Skórovat tak mohli Chorvati v nastavení prvního poločasu, kdy Vlašičovu šanci vychytal brankář Bonú a následná rána Modriče šla nad.

  Ani druhá půle nepřinesla žádný zásadně jiný obraz hry. Chorvati byli ještě víc opatrní, a tak mohlo zahrozit i Maroko. Búfalova sražená rána se odrazila k Mazrávímu, který hlavičkou ve skoku neskóroval. Ještě si tak narazil bok, že musel střídat.

  Afričanům postupně mírně docházely síly a nebyli tak aktivní. To pomohlo Chorvatům, kteří byli víc na míči. Pramenil z toho i větší počet standardek. Po jednom z rohů se k dorážce dral Lovren, jenže přesila bránících hráčů uchránila svou branku.

  Poslední čtvrthodina byla na nadějné možnosti velmi skoupá. Maročané se soustředili na precizní bránění remízového výsledku. Modrič a spol. sice byli o něco aktivnější, ale i favorit si uvědomoval, že je důležité úvodní duel neprohrát.

  K očekávané dělbě bodů také nakonec došlo. Ani marocká hvězda Ziyech z Chelsea toho moc nepřevedl, a tak diváci na Al Bayt Stadium gól neviděli. V závěru dávali svoji nespokojenost najevo i pískotem.

  Ve skupině F toho bezbrankový výsledek zatím moc neřekl. Hodnota bodu bude pro oba celky známá asi v závěrečném účtování. Spokojenější však v tuto chvíli budou zřejmě Maročané. Ve skupině s Belgií a Kanadou se může stát leccos.

  Belgie s Kanadou se utkají ve středečním večerním duelu. Skupina F půjde znovu do boje v neděli, kdy Chorvati vyzvou Kanadu a Belgie změří síly s Marokem.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.