9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Šílenství v Hradci. Patnáct branek, Jágr vyrovnání v poslední vteřině nevydržel

Neuvěřitelný zápas mají za sebou hokejisté Hradce Králové a Kladna. Rytíři vedli na ledě Mountfieldu ještě tři minuty před koncem 7:4, i tak duel nakonec prohráli. Branku na 7:7 navíc vsítil Jakub Lev sekundu před koncem základní hrací doby.

Na stadion sedmého Mountfieldu přijelo v tabulce poslední Kladno. A fanoušci, kteří se se svým příchodem do hlediště opozdili o necelou minutu, přišli už za stavu 2:0 pro domácí. Nevídaný začátek měli na svědomí Zachar s Jerglem, kteří v 16. a poté 37. sekundě otevřeli skóre.

Rytíři ale meče nesložili, díky Procházkovi s Kubíkem svítil v desáté minutě klání na kostce stav 2:2. Hostující Slováček byl ale následně vyloučen za podrážení a Mountfield jeho prohřešek potrestal třetí brankou v zápase. Síť Brízgaly rozvlnil Kevin Klíma.

Strhující první třetina ale viděla i šestý gól, na 3:3 vyrovnal v 15. minutě Brodecki a domácí lavička sáhla k radikálnímu kroku. Z brankoviště odvolala Růžičku, kterého nahradil Kiviaho.

Taktický tah kouče Martince se ale nedal považovat za příliš účinný, Fin dostal z pěti střel tři góly a Hradec prohrával po druhé třetině už 3:6. Domácí sice vypálili během druhé dvacetiminutovky patnáctkrát, neskórovali však ani jednou.

Šílená bitva gradovala

Po čtyřiceti sekundách třetí části přeci jen snížení přišlo. Budoucí hrdina Lev se trefil po kombinaci s McCormackem a Okuliarem. Autor třetí branky Kladna Brodecki však zanedlouho opět navýšil vedení Rytířů na 7:4.

Zbývaly tři minuty a třicet sekund do konce hrací doby a domácí ztráceli tři góly. Pak ale přišel smrtící útok, který Hradec vrátil do hry. Čtvrtou asistenci zapsal Okuliar, jenž namazal na trefu Jerglovi, netrvalo dlouho a Lalancette snížil na 6:7. Gólové hody vrcholily.

Tlaku, který Hradec Králové na hokejisty Kladna vyvinul, hosté dlouho odolávali. Dalo by se říci, že až do poslední vteřiny. V té se totiž k poslední střele zápasu dostal Lev a přesným vymetením šibenice hostující svatyně vyrovnal na 7:7. V čase 59:59…

Euforii, během níž praskala ČPP Arena v základech, si domácí přenesli i do prodloužení a díky gólů McCormacka vyhráli 8:7. Jaromír Jágr, jenž byl během utkání na střídačce hostí, se na infarktový závěr, pravděpodobně v obavě o své zdraví, nemohl dívat a raději odešel. Zbytečnou a neopakovatelnou prohru svého mančaftu tak nemusel sledovat naživo.