18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Šílenství v Hradci. Patnáct branek, Jágr vyrovnání v poslední vteřině nevydržel

Neuvěřitelný zápas mají za sebou hokejisté Hradce Králové a Kladna. Rytíři vedli na ledě Mountfieldu ještě tři minuty před koncem 7:4, i tak duel nakonec prohráli. Branku na 7:7 navíc vsítil Jakub Lev sekundu před koncem základní hrací doby.

Na stadion sedmého Mountfieldu přijelo v tabulce poslední Kladno. A fanoušci, kteří se se svým příchodem do hlediště opozdili o necelou minutu, přišli už za stavu 2:0 pro domácí. Nevídaný začátek měli na svědomí Zachar s Jerglem, kteří v 16. a poté 37. sekundě otevřeli skóre.

Rytíři ale meče nesložili, díky Procházkovi s Kubíkem svítil v desáté minutě klání na kostce stav 2:2. Hostující Slováček byl ale následně vyloučen za podrážení a Mountfield jeho prohřešek potrestal třetí brankou v zápase. Síť Brízgaly rozvlnil Kevin Klíma.

Strhující první třetina ale viděla i šestý gól, na 3:3 vyrovnal v 15. minutě Brodecki a domácí lavička sáhla k radikálnímu kroku. Z brankoviště odvolala Růžičku, kterého nahradil Kiviaho.

Taktický tah kouče Martince se ale nedal považovat za příliš účinný, Fin dostal z pěti střel tři góly a Hradec prohrával po druhé třetině už 3:6. Domácí sice vypálili během druhé dvacetiminutovky patnáctkrát, neskórovali však ani jednou.

Šílená bitva gradovala

Po čtyřiceti sekundách třetí části přeci jen snížení přišlo. Budoucí hrdina Lev se trefil po kombinaci s McCormackem a Okuliarem. Autor třetí branky Kladna Brodecki však zanedlouho opět navýšil vedení Rytířů na 7:4.

Zbývaly tři minuty a třicet sekund do konce hrací doby a domácí ztráceli tři góly. Pak ale přišel smrtící útok, který Hradec vrátil do hry. Čtvrtou asistenci zapsal Okuliar, jenž namazal na trefu Jerglovi, netrvalo dlouho a Lalancette snížil na 6:7. Gólové hody vrcholily.

Tlaku, který Hradec Králové na hokejisty Kladna vyvinul, hosté dlouho odolávali. Dalo by se říci, že až do poslední vteřiny. V té se totiž k poslední střele zápasu dostal Lev a přesným vymetením šibenice hostující svatyně vyrovnal na 7:7. V čase 59:59…

Euforii, během níž praskala ČPP Arena v základech, si domácí přenesli i do prodloužení a díky gólů McCormacka vyhráli 8:7. Jaromír Jágr, jenž byl během utkání na střídačce hostí, se na infarktový závěr, pravděpodobně v obavě o své zdraví, nemohl dívat a raději odešel. Zbytečnou a neopakovatelnou prohru svého mančaftu tak nemusel sledovat naživo.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.