HokejVladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Philadelphia si zápas nasměrovala už na začátku druhé třetiny. Po trefách Owena Tippetta, Alexe Bumpa a Matveje Mičkova vedla 3:0 a získala klid. Islanders pak sice přidali tlak, ale Vladař několika důležitými zákroky náskok udržel.

Jediný gól inkasoval český brankář ve 36. minutě, kdy se zblízka prosadil Jean Gabriel Pageau. Ve třetí části už ale Flyers soupeři nic dalšího nedovolili. Vše uzavřel Travis Sanheim a Philadelphia si odvezla cenné dva body.

Vladař po nepovedeném startu zabral

Vladař po zápase ocenil hlavně výkon spoluhráčů. „Především chci pochválit kluky, v poslední době hrají velmi dobrý hokej,“ řekl. Připomněl také svůj předchozí duel ve Washingtonu, kde pětkrát inkasoval. „Na mně je, abych byl připravený. Posledně jsem tým nepodržel, snažil jsem se z toho poučit. Zůstal jsem pozitivní a soustředil se na každou další střelu.“

New York přitom neměl špatný závěr. Trenér Patrick Roy po zápase litoval hlavně první třetiny. „Mou prací je připravit mužstvo na zápas. Jsme v tom spolu. Za ostudu v první třetině můžu částečně i já,“ přiznal. Islanders prohráli potřetí za sebou a ve vyrovnané Východní konferenci si situaci zkomplikovali.

Philadelphia naopak zůstala ve hře o postup. Bodově se dotáhla na týmy kolem hranice play off a závěr základní části slibuje velké drama. Flyers navíc povzbudilo i to, že uspěli na ledě přímého konkurenta.

Anaheim znovu padl, Dostál měl těžký večer

Anaheim vstoupil do zápasu se St. Louis dobře, už ve druhé minutě otevřel skóre Ryan Poehling. Pak ale domácí tempo ztratili. Blues rychle otočili vývoj a postupně si vypracovali rozhodující náskok, který ve druhé třetině narostl až na 5:2.

Dostál nakonec zastavil 23 z 29 střel a šestkrát lovil puk ze sítě. Dvě branky dal Dylan Holloway, výrazně se prosadili také Robert Thomas, Pius Suter nebo Colton Parayko. Anaheim navíc znovu chyběl bez zraněného Radka Gudase a série porážek dál bolí. St. Louis si naopak udrželo naději v boji o vyřazovací část.

Nejčtenější tento týden

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama