MotorsportRed Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Začátek sezony 2026 neprobíhá podle představ. Verstappen se po letech dominance ocitl mimo čelo výsledkových listin a frustrace nizozemského šampiona roste. Po osmém místě ve Velké ceně Japonska, kde se nedokázal dostat ani před Pierra Gaslyho, začíná být situace v Red Bullu vážná.

Šéf týmu Mekies však věří v postupný obrat. Red Bull podle něj přesně ví, kde hledat příčiny současných problémů, a během pauzy chce maximálně využít čas na analýzu i simulace. První výsledky by se mohly projevit už při dalším závodě v Miami. „Nečekáme žádný zázrak ze dne na den, ale věříme, že pochopíme, co nám chybí, a začneme přivážet první vylepšení,“ naznačil Mekies.

Verstappen potřebuje lepší vůz 

„Tohle není dlouhodobě udržitelné. Auto je nepředvídatelné a způsob, jakým se teď závodí, není zábavný,“ nechal se slyšet čtyřnásobný mistr světa. Naráží přitom nejen na výkon vozu, ale i na současná pravidla, zejména využívání energie z baterií, které podle něj výrazně ovlivňuje možnosti předjíždění.

Výsledky tomu odpovídají. Verstappen poprvé od roku 2017 nedokončil tři závody po sobě v první pětce a v průběžném pořadí šampionátu se propadl až na deváté místo. Red Bull je mezi konstruktéry dokonce až šestý.

Mekies přiznal, že ztráta na konkurenci je výrazná. Podle jeho slov činí rozdíl na nejlepší týmy přibližně jednu sekundu na kolo, což je v moderní Formuli 1 obrovský deficit. Problém přitom nespočívá primárně v nové pohonné jednotce, kterou Red Bull vyvíjí ve spolupráci s Fordem, ale spíše v oblasti aerodynamiky a chování vozu v zatáčkách.

Situace je podle BBC o to složitější, že Verstappen začíná otevřeně mluvit o své budoucnosti. Vedle nespokojenosti s autem kritizuje i samotný směr, kterým se Formule 1 ubírá. To vyvolává spekulace o možném odchodu jednoho z největších talentů současnosti.

Teď, nebo nikdy 

Red Bull tak stojí před klíčovým obdobím. Pokud se mu podaří najít správný směr vývoje, může se Verstappen vrátit do boje o čelo. Pokud ne, hrozí, že se frustrace promění v zásadní rozhodnutí o jeho budoucnosti. Miami tak nebude jen dalším závodem. Může být zlomovým bodem celé sezony.

Nejčtenější tento týden

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama