Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Nejbizarnější sporty světa? To je snowboard plus žehlení či nohejbal na jiném levelu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jako lidstvo jdeme stále dopředu, je tak jasné, že i ve sportovním světě vynalézáme stále nové a nové způsoby, jak se zabavit. Fotbal, hokej nebo tenis jsou od nepaměti jedny z nejznámějších a nejsledovanějších sportů. To bychom ale nebyli my, abychom si sportovní svět nevyšperkovali něčím novým.

  Extrémní žehlení

  Až na vás příště bude mrkat hora nevyžehleného prádla, vzpomeňte si na sport, který vznikl ve Spojeném království. Jak už název napovídá, jedná se o žehlení prádla na extrémních místech nebo při extrémních sportovních aktivitách.

  Tak například si svoje košile můžete vyžehlit při sjíždění úpatí hor na snowboardu, při skoku s padákem nebo jiných extrémních aktivitách. V roce 2002 se dokonce konalo mistrovství světa v extrémním žehlení a zúčastnilo se ho 10 zemí.

  Sportovce totiž přitahuje jak adrenalin, tak ale i dobrý pocit z vyžehleného prádla.

  Kabbadi

  Kabbadi je kontaktní týmový sport, který vznikl v Indii. Během hry musí „nájezdník“ přeběhnout středovou čáru hracího pole a dotknout se hráče v týmu soupeře, než se vrátí na vlastní polovinu. Pravidla znějí jednoduše.

  Háček je v tom, že po celou dobu musí „nájezdník“ zadržet dech a při běhu zpět do svého pole zpívat „kabbadi, kabbadi“. Tento zvláštní sport může všechny ještě překvapit a v následujících letech dobýt svět.

  Sepak takraw

  Sepak takraw je velmi oblíbený asijský sport, který má kořeny až v 15. století. Ostatním lidem může tento sport připadat jaksi komický. Ve skutečnosti je to však velmi populární a v Asii rozšířený sportovní počin. Sepak Takraw se překládá jako „kopací míč“. Tento sport by si dal popsat jako něco mezi fotbalem a volejbalem.

  Hrajete přes sít, ale nohama. Oba týmy musí míč držet nohami ve vzduchu, jinak bod získává druhý tým. Nesmějí se používat ruce, jediné povolené jsou nohy, kolena nebo brada. Zdá se to jako obyčejný nohejbal, který je u nás velmi rozšířený. Opak je však pravdou, z gymnastických dovedností sportovců jdou až oči kolem.

  Vyšvihnutí jejich nohou občas nechápou ani samotní atleti. Tento sport je populární hlavně v Thajsku a Malajsii a je pravidelnou událostí na Asijských hrách a hrách Jihovýchodní Asie.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS