Více
  0.2 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Nejbizarnější sporty světa? To je snowboard plus žehlení či nohejbal na jiném levelu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jako lidstvo jdeme stále dopředu, je tak jasné, že i ve sportovním světě vynalézáme stále nové a nové způsoby, jak se zabavit. Fotbal, hokej nebo tenis jsou od nepaměti jedny z nejznámějších a nejsledovanějších sportů. To bychom ale nebyli my, abychom si sportovní svět nevyšperkovali něčím novým.

  Extrémní žehlení

  Až na vás příště bude mrkat hora nevyžehleného prádla, vzpomeňte si na sport, který vznikl ve Spojeném království. Jak už název napovídá, jedná se o žehlení prádla na extrémních místech nebo při extrémních sportovních aktivitách.

  Tak například si svoje košile můžete vyžehlit při sjíždění úpatí hor na snowboardu, při skoku s padákem nebo jiných extrémních aktivitách. V roce 2002 se dokonce konalo mistrovství světa v extrémním žehlení a zúčastnilo se ho 10 zemí.

  Sportovce totiž přitahuje jak adrenalin, tak ale i dobrý pocit z vyžehleného prádla.

  Kabbadi

  Kabbadi je kontaktní týmový sport, který vznikl v Indii. Během hry musí „nájezdník“ přeběhnout středovou čáru hracího pole a dotknout se hráče v týmu soupeře, než se vrátí na vlastní polovinu. Pravidla znějí jednoduše.

  Háček je v tom, že po celou dobu musí „nájezdník“ zadržet dech a při běhu zpět do svého pole zpívat „kabbadi, kabbadi“. Tento zvláštní sport může všechny ještě překvapit a v následujících letech dobýt svět.

  Sepak takraw

  Sepak takraw je velmi oblíbený asijský sport, který má kořeny až v 15. století. Ostatním lidem může tento sport připadat jaksi komický. Ve skutečnosti je to však velmi populární a v Asii rozšířený sportovní počin. Sepak Takraw se překládá jako „kopací míč“. Tento sport by si dal popsat jako něco mezi fotbalem a volejbalem.

  Hrajete přes sít, ale nohama. Oba týmy musí míč držet nohami ve vzduchu, jinak bod získává druhý tým. Nesmějí se používat ruce, jediné povolené jsou nohy, kolena nebo brada. Zdá se to jako obyčejný nohejbal, který je u nás velmi rozšířený. Opak je však pravdou, z gymnastických dovedností sportovců jdou až oči kolem.

  Vyšvihnutí jejich nohou občas nechápou ani samotní atleti. Tento sport je populární hlavně v Thajsku a Malajsii a je pravidelnou událostí na Asijských hrách a hrách Jihovýchodní Asie.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobistky Jamajky

  Kokosy na sněhu, edice Peking. Jamajská výprava na olympiádě přepíše dějiny sportu

  Téměř každý sportovní fanoušek ví o olympiádě v Calgary a čtyřbobu, který se tehdy postaral o senzaci. Dějiny sportu sepsala parta čtyř Jamajčanů, kteří vyměnili Karibik za sníh. Na hrách v Pekingu se čeká něco podobného, pouze s tím rozdílem, že tentokrát už budou posádky hned tři.
  Pomník Emiliana Saly v Nantes

  Od tragické smrti Emiliana Saly uběhly přesně 3 roky. Viník letecké nehody dostal směšný trest

  Psal se leden roku 2019, když fandové Cardiffu City slavili. Do klubu, jenž se v té době potácel na dně Premier League, měl přijít za rekordní částku argentinský kanonýr Emiliano Sala. Ten ale bohužel nikdy neviděl stadion, tréninkové centrum, ani zástupce klubu. Fotbalista po pádu letadla, které mířilo na Ostrovy, zemřel.
  Oscar Pistorius

  Podobně jako Robinho putovaly za mříže i další hvězdy. Mezi jmény nechybí ani Tyson

  Ani velké sportovní osobnosti se neřadí mezi úplné svatoušky. Mnozí fotbalisté, hokejisté či boxeři sice možná jsou považováni za vzory, z těchto chlapíků si ale příklad rozhodně neberte. Přinášíme vám pět těch nejznámějších sportovních hvězd, které skončily v rukou policie a následně ve vězení.
  Tom Brady

  Smutek stranou. Mladík po smrti své matky zářil, dojemný příběh uhranul i Toma Bradyho

  Středoškolský quarterback Alex Brown ztratil po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu svoji matku. Smutek se ale nekonal, nadějný sportovec se hned další den ukázal v zápase svého týmu a skóroval osmi touchdowny. Jeho příběh zasáhl Daniela Jonese, ale i hvězdu amerického fotbalu Toma Bradyho.
  Občerstvení před zápasem

  Děsivá pizza, mizející párek. Občerstvení na fotbalech je často gastronomickým „zážitkem“

  Dobré jídlo a pití patří neodmyslitelně k prožití toho nejlepšího fotbalového zážitku. Neexistuje nic lepšího, než se zakousnout do šťavnaté klobásky, usrknout dobrého piva a u toho sledovat oblíbený tým. V některých zemích a na některých stadionech však není vše zalito sluncem. Podívejme se na ty nejšílenější gastronomické výtvory, které byly divákům naservírovány.
  Gerard Pique

  Eden, Gerard nebo Cristiano. Jaké fotbalisty považují ženy za nejpohlednější?

  Nejen dobrý výkon nebo výsledek. Občas stačí pohledná tvář a vyrýsované tělo na dosažení prvních příček ve sportovních žebříčcích. Co ženy na fotbalistech přitahuje nejvíc? Při sestavování pořadí bylo zahrnuto mnoho faktorů. Na prvních místech je tělesná stavba, atraktivní tvář, základna fotbalových fandů nebo osobnost. Jsou podle vás tito fotbalisté ti nejpohlednější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama