Katar 2022Vedení United rozevírá peněženky. O Gakpa se po povedeném MS strhne mela

Vedení United rozevírá peněženky. O Gakpa se po povedeném MS strhne mela

Na seznamu hráčů, kteří září na letošním mistrovství světa, figuruje nizozemský kanonýr Cody Gakpo na těch nejvyšších příčkách. O mladíka PSV byl zájem už před startem sezony, teď se ale vše ještě znásobí o něco víc. Kdo bude usilovat o podpis zatím třígólového střelce? Propisky strká Holanďanovi zejména vedení Manchesteru United.

Před startem světového šampionátu v Kataru toho o něm fotbalová veřejnost moc nevěděla. Cody Gakpo sice byl v létě spojován s přesunem do Anglie, nakonec z toho ale nebylo vůbec nic. Zůstal doma v Holandsku, stal se nejlepším podzimním střelce tamní první ligy, čímž si vysloužil pozvánku do Kataru.

A tam? Září. Gakpo ve třech zápasech nasázel tři góly a dává všem jasně najevo, že ve svých 23 letech patří už teď mezi top fotbalisty. Proto nebude žádným překvapením, že o něj už v zimě budou mít zájem ty nejlepší evropské kluby. Nahlas se vyslovuje jména typu Arsenal, Liverpool, Chelsea, ale zejména Manchester United.

Sám Gakpo ale zatím nic řešit nechce. „Teď se stoprocentně soustředím na mistrovství světa. Vždycky rád slyším, že je o mě zájem, ale teď dělám to nejlepší pro národní tým,“ řekl autor devíti branek a dvanácti asistencí v holandské nejvyšší soutěži ještě před startem mistrovství světa v Kataru. Co bude po něm?

Vyjít by mohl přesun na Old Trafford

Jak už bylo řečeno, enormní zájem o služby rychlého a technického snajpra PSV má hlavně Erik ten Hag, současný kouč Manchesteru United a Gakpův krajan. Navíc, podle dostupných informací má Gakpo Rudým ďáblům sám fandit a přestupu do Anglie by nebránil ani kouč Eindhovenu Ruud van Nistelrooij, který za United hrával.

Manchester měl Gakpa na seznamu už před startem ročníku, tehdy ale jednání do zdárného konce nedotáhl. Místo toho Holanďan podepsal v Holandsku smlouvu do roku 2026, díky které teď bude moct PSV požadovat více peněz. Těch rozhodně málo nebude.

„Gakpo stojí asi 80 milionů liber. Je to skvělý mladík. Má rychlost, driblink, ale hlavně skvělou střelu, umí jít přímo na bránu a málokdy mine tři tyče. Mám ho rád jako fotbalistu i člověka, to je také dost důležité,“ myslí si bývalý holandský fotbalista Ronald de Boer.

Na kontě má zatím Gakpo tři góly ve třech zápasech na MS, ve vyřazovacím kole čeká jeho Nizozemsko bitva se Spojenými státy americkými.

Nejčtenější tento týden

Itauma shodil Hrgoviće z pódia, Chorvat mu dal facku. Dnes se utkají o titul

Napětí před dnešním soubojem Mosese Itaumy a Filipa Hrgoviće vyvrcholilo už při pátečním vážení. Mladý Brit odstrčil svého soupeře z pódia, Chorvat se okamžitě vrátil a udeřil ho otevřenou rukou. Dnes večer se oba boxeři v londýnské O2 Areně utkají o uvolněný titul mistra světa IBF v těžké váze.

Van Boven dojel etapu Vuelty se zlomenými žebry. V nemocnici zjistili i kolaps plíce

Belgický cyklista Luca Van Boven dokončil sedmou etapu Vuelty navzdory vážnému pádu v závěru závodu. Až následné vyšetření v nemocnici ukázalo, že utrpěl zlomeniny dvou žeber a kolaps plíce. Šestadvacetiletý jezdec proto ve španělské Grand Tour končí.

Colorado dalo Makarovi rekordní kontrakt a udělalo z něj nejlépe placeného hráče

Colorado si pojistilo jednu ze svých největších hvězd. Obránce Cale Makar podepsal osmiletou smlouvu v celkové hodnotě 163,2 milionu dolarů, tedy zhruba 3,38 miliardy korun. Nový kontrakt začne platit od sezony 2027/28 a sedmadvacetiletému Kanaďanovi zajistí průměrný roční příjem 20,4 milionu dolarů. Jako první hráč v historii NHL se tak dostane přes hranici 20 milionů dolarů za sezonu.

Fuksa předvedl fantastický finiš a slaví třetí světové zlato v řadě

Martin Fuksa znovu ovládl kilometrovou trať na mistrovství světa. V Poznani přitom dlouho výrazně ztrácel a ještě 250 metrů před cílem figuroval až na pátém místě. Strhujícím finišem však všechny soupeře dotáhl. V naprosto vyrovnaném závěru zajel stejný čas jako Maďar Dániel Fejes a oba získali zlato. Výborný výkon předvedla také kajakářka Barbora Betlachová, která na kilometru skončila čtvrtá.

Liga mistrů nabídne šlágry už v ligové fázi. PSG čekají City, Villa i Barcelona

Nový ročník Ligy mistrů slibuje mimořádně atraktivní duely už během ligové fáze. Obhájce trofeje Paris Saint-Germain narazí na Manchester City, Aston Villu i Barcelonu, zatímco Arsenal čekají Real Madrid a Bayern Mnichov. Anglické kluby dostaly při losu pořádně náročný program.

Mikaela Mayer proti Chantelle Cameron slibuje boxerskou válku. Do hry se vložila i stará rivalka Baumgardner

Birmingham čeká v sobotu jeden z největších zápasů současného ženského boxu. Mikaela Mayer a Chantelle Cameron se utkají v souboji šampionek, který má podle obou všechny předpoklady stát se zápasem roku. Před duelem se navíc nečekaně připomněla Alycia Baumgardner, dávná rivalka Mayer.

Bartůňková zvládla české drama a v Monterrey si zahraje o finále

České derby ve čtvrtfinále turnaje v Monterrey nabídlo téměř tříhodinovou bitvu. Nikola Bartůňková porazila Darju Viďmanovou 6:4, 6:7, 6:3 a pokračuje v povedeném tažení Mexikem. O největší finále své dosavadní kariéry si zahraje s nasazenou dvojkou Elise Mertens.

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.

Pogačar znovu kraloval na Vueltě a třetí výhrou zvýšil náskok

Tadej Pogačar dál vládne letošní Vueltě. Slovinský cyklista ovládl šestou etapu z Alcossebre do Castelló a připsal si už třetí vítězství během prvních šesti dnů. Ve finiši porazil Enric Mas, který se posunul na druhé místo celkového pořadí. Pogačar před ním vede o 3 minuty a 34 sekund. Primož Roglič už ztrácí 4 minuty a 21 sekund.

UEFA chystá trestní oznámení na šéfa FIFA Infantina

Spor mezi dvěma nejmocnějšími fotbalovými organizacemi dál sílí. UEFA připravuje ve Švýcarsku trestní kroky proti prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi. Důvodem je jeho plán prodat soukromým investorům část práv spojených s mistrovstvím světa a dalšími soutěžemi. Investoři měli za dvacetiprocentní podíl zaplatit 4,2 miliardy dolarů, tedy téměř 87 miliard korun. Infantino po ostré kritice od záměru ustoupil.

Liverpool rozjíždí další megatransfer. Za Barcolu má zaplatit 120 milionů liber

Liverpool je blízko dalšího obřího nákupu. S Paris Saint-Germain se měl předběžně dohodnout na přestupu Bradleyho Barcoly za 120 milionů liber. Transfer ještě není definitivně uzavřený, oba kluby ale po dlouhých jednáních našly společnou řeč ohledně ceny.

Česká fantazie v New Yorku, Muchová s Menšíkem slaví grandslamový titul

Karolína Muchová a Jakub Menšík slaví životní úspěch. Česká dvojice ovládla smíšenou čtyřhru na US Open a získala svůj první grandslamový titul. Ve finále v New Yorku porazila Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6. Za triumf si Češi rozdělí také prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Brennan na Vueltě znovu dominoval ve spurtu a slaví druhou výhru

Matthew Brennan dál prožívá mimořádný debut na Grand Tour. Jednadvacetiletý britský cyklista ovládl hromadný dojezd páté etapy Vuelty a připsal si už druhé vítězství v letošním ročníku. V Roquetes vytěžil maximum z perfektní práce týmu Visma Lease a Bike. Červený trikot bez problémů udržel Tadej Pogačar.

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama