Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Obr prodloužil. Jurčina pokračuje v hokejové Spartě a touží získat titul

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hokejová Sparta opět zbrojí. Hrdý klub touží po letech získat znovu titul. Během léta přivádí nové tváře, ale zároveň si pojistila lídra sestavy z posledních sezon. Smlouvu pro nadcházející sezonu uzavřel Milan Jurčina. Devětatřicetiletý obránce má obrovskou chuť po úspěchu.

  Jeho výška 193 centimetrů a váha 115 kilogramů na ledě prostě budí respekt. Nejde jej přehlédnout. A sparťanští fanoušci se na něj mohou těšit také v příštím ročníku. Milan Jurčina bude nejzkušenějším hráčem týmu. Sportovní vedení klubu věří v jeho přínos. „Jeho role je důležitá nejen na ledě, ale i v kabině. Milan v našem klubu už několik sezon plní roli velice zkušeného hráče. V závěru své kariéry má obrovskou chuť po úspěchu. Věříme, že nám k němu stále může pomoci,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka na oficiálním webu hcsparta.cz.

  Rodák z Liptovského Miluláše má zkušeností na rozdávanou. Během bohaté kariéry si zahrál také například sedm sezon v NHL, kde postupně oblékal dresy Bostonu, Washingtonu, Columbusu a Islanders. Celkem v nejslavnější hokejové soutěži nastoupil do 430 zápasů v základní části a dalších 21 zápasů přidal v play-off. Kromě 24 gólů a 59 přihrávek nasbíral i solidní porci 278 trestných minut.

  Nyní Milan Jurčina načne svoji čtvrtou sezonu v hlavním městě. A stejně jako celá Sparta bude také on toužit po zisku titulu, který Pražané získali naposledy v sezoně 2006/2007.  „Jsem rád, že budu další rok pokračovat v klubu, jakým je Sparta. Jsem tu moc spokojený. Loni jsme byli blizoučko úspěchu, který bych si přál v závěru mé kariéry opravdu moc zažít. Věřím, že tento tým má opět šanci uspět,“ svěřil se urostlý obránce.

  Hokejová Sparta jinak během léta prochází výraznou obměnou. Kompletně vyměnila trenérský tým a například také složení brankářské dvojice. Po konci koučů Josefa Jandače s Miloslavem Hořavou vládu nad rudým souborem převzal Pavel Patera s Patrikem Martincem. Ti už se ani nestačili potkat s gólmany Matějem Machovským a Júliusem Hudáčkem. Naopak postupně v týmu přivítali Jakuba Kováře a Josefa Kořenáře, kteří do české extraligy zamířili ze zahraničí. Sparta tak bude mít k dispozici velice kvalitní brankáře.

  Obrané řady opustili Tomáš Pavelka, Radek Jeřábek či Tomáš Dvořák. Z útočníků odešli Filip Chlapík, Tomáš Šmerha, Zdeněk Doležál nebo Jakub Strnad. Díry po nich se budou snažit zacelit v defenzivě Michael Krutil, v ofenzivě pak Gustaf Thorell či Ostap Safin. Počet odchodů však stále převládá nad počtem příchodů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS