FotbalUnited pauza neprospěla. Proti Newcastlu vydřeli jen bod, Ronaldo místo děkovačky utekl

United pauza neprospěla. Proti Newcastlu vydřeli jen bod, Ronaldo místo děkovačky utekl

Před zápasem Manchesteru United a Newcastlu nebylo o favoritovi pochyb. Bitva předposledního týmu Premier League s adeptem na evropské poháry ale vítěze nenašla. Domácí „Straky“ své soky přehrávaly, dlouho vedly a v závěru dokonce daly tyč. Nakonec však místo tří bodů berou jen jeden jediný.

Manchester United hrál ostrý zápas naposledy 11. prosince, kdy zdolal tím nejtěsnějším způsobem Norwich City. Pak ale následovala velice dlouhá pauza způsobená covidem, která Ďábli zřejmě stála všechno. Formu, dobrou náladu i rozpoložení na trávníku.

Návrat na hřiště přišel až teď, na konci prosince, v dohrávce 19. kola proti Newcastlu. Trápící se předposlední tým ligy neměl pro Ronalda a spol. představovat větší překážku, opak se ale stal pravdou. Skóre už po 7 minutách otevřel domácí Saint-Maximin.

„Výkon se mi ani trochu nelíbil, hráči nesplnili fyzické nároky. Nehráli jsme tak agresivně, jak bychom měli. Chyběla energie a intenzita,“ hodnotil kouč Ralf Rangnick. Jeho Manchester nakonec ukopal remízu, bod vystřelil navrátilec do rudého dresu Cavani.

Kromě bodu a ne zrovna ideálního zápasu se řeší také chování těch největších hvězd. Nespokojeností hýřila portugalská dvojice Ronaldo a Fernandes. Gesta, pohyb a výtky ke spoluhráčům naznačovali, že tahouni nejsou po přestávce ve své kůži.

Nevilla štvou už delší dobu

Kdo v současné chvíli nemůže oběma přijít na jméno, je bývalý obránce Gary Neville. Legenda United v pozápasovém rozboru nešetřila kritikou. Vadilo mu třeba i to, že oba zamířili místo děkovačky fanouškům, kteří do Newcastlu vážili cestu, do kabin.

„Pro jejich mladé spoluhráče je naprosto zničující, když vidí, jak se na ně dva nejlepší hráči koukají stylem, že nejsou dost dobří. Už dva měsíce mě to vyloženě štve, tady je něco hodně špatně. Dva nejlepší hráči v týmu a mají takovou řeč těla? Mladým by měli spíš pomáhat,“ myslí si.

Místo podpory kritika. To je hlavní věc, která Nevillovi vadí. Faktem je, že ani jeden v posledních zápasech nehraje ideálně a vinu svádí na své týmové kolegy. United po prohře spadli na sedmé místo, Newcastle zůstává v zóně sestupu na předposledním místě.

Nejčtenější tento týden

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama