12.8 C
Czech
Úterý 24. března 2026
FotbalTvrdý direkt pro Manchester United. Majitelé klubu zvažují demolici Old Trafford

Tvrdý direkt pro Manchester United. Majitelé klubu zvažují demolici Old Trafford

Symbol Manchester United, jeden z nejslavnějších stadionů všech dob. Přezdívka „Divadlo snů“ není pro Old Trafford vybraná náhodně. Právě tady se psaly dějiny neúspěšnějšího anglického klubu ze všech. Ikonický stadion ale v současné době čelí nejistotě, majitelé a vedení klubu přemýšlí nad přestavbou a ve hře je podle britských médií také demolice.

Každý fotbalový fanoušek by jednou měl tohle místo navštívit. Manchester United hraje své domácí zápasy na stadionu Old Trafford, který stojí ve městě už dlouhých 112 let. Vyhrávali se zde ligové trofeje, konal se tu také světový a evropský šampionát nebo olympijské hry v roce 2012.

„Divadlo snů“, jak se svatostánku přezdívá, už ale hodně dlouhou dobu nebyl nijak představovaný a američtí majitelé mluví o renovaci už nějaký pátek. Do klubu přišli v roce 2005, od té doby jim stadion nedá spát. Legendární stadion by podle nich měl projít alespoň částečnou obměnou.

Celkem tři scénáře

Ve hře jsou tři změny, z čehož jedna velice výrazná. Britský deník Daily Mail informuje o tom, že by se mohla přestavět jižní tribuna, za kterou vede železniční trať, takže by se nechala prodloužit, mluví se také o ponechání struktury Old Trafford a přestavbě diváckých a firemních prostorů.

Třetí variantou je pak úplné zbourání a kompletní výstavba nového stadionu. Tento plán by ale určitě nenašel podporu v řadách fanoušků, kteří si život bez stadionu asi budou umět představit jen hodně těžko. Protesty, demonstrace, United by navíc neměli kde hrát. Dočasný přesun na stadion City by v úvahu minimálně u fanoušků rozhodně nepřicházel.

Změny na stadionu se ale očekávat dají. Provozní ředitelka klubu Collette Rocheová už jednala o budoucnosti stadionu s fanoušky. „Posuzovali jsme možnosti a snažili se přijít na to, kdo by mohl pomoct vypracovat plán modernizace Old Trafford. Chceme zlepšit zápasový zážitek,“ uvedla.

„Doufáme, že v následujících týdnech najdeme partnery a poté odstartujeme první fázi projektu,“ doplnila. Do Old Trafford už majitelé nasypali peníze třeba v roce 2020. Tehdy putovalo 20 milionů liber do vylepšení přístupů do zázemí, bezpečnosti a rekonstrukce klubových prostorů.

Teď bude změna markantnější.

Nejčtenější tento týden

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama