Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Trable lyžařských nadějí. Švédská mistryně světa si zranila ruku, na Nora zaútočili psi

  Letošní sezona zimních sportů se nese v duchu příprav na olympijské hry, ne všichni ale zatím mají na Peking pomyšlení. Někteří jsou v tvrdé fyzické přípravě, jiní už jezdí závody. Švédská mistryně světa ale dost možná o olympiádu přijde, vzpamatovává se totiž ze zranění ruky. Její norský kolega naopak musí zkousnout útok psů.

  Olympijské hry v čínském Pekingu se blíží nezadržitelným tempem. Lyžaři, biatlonisté, skokani na lyžích a další sportovci, kteří se na hrách předvedou, už tak ladí formu. Tvrdé tréninky, cvičné závody, sem tam nějaká regenerace. Asi takhle nějak vypadá jejich současný program.

  Během víkendu už se rozjíždějí i závody. No, o víkendu, pár už se jich dokonce jelo. V plánu byl třeba sprint žen na trati v Gällivare. Na ten však nebude s úsměvem vzpomínat švédská mistryně světa Jonna Sundlingová. Čtvrtfinálový výkon a postup jí totiž zhatil nepříjemný pád.

  Po něm se Švédka a šampionka z letošního roku 2021 ve sprintu sbírala jen těžko. Byla nucena opustit závodiště a zamířit do nemocnice. Všichni doufají v jedno. To poslední, co by si Švédové před olympiádou přáli by byla zlomenina.

  „Jonna je trochu v šoku. Ruka ji bolela, ale zatím je na určování diagnóz příliš brzy,“ prozradil televizi SVT boss švédského nároďáku Joakim Abrahamsson.

  Norskou star pokousali psi

  Ještě horší chvilky prožíval při tréninku norský běžkař Simen Hegstad Krüger. Ten se šel proběhnout po norském hlavním městě Oslu, když ho poblíž místního jezera vyrušili dva štěkající psi. Olympijský šampion ze skiatlonu a štafety byl pořádně vykolejený.

  „Vůbec jsem tomu nevěnoval pozornost, ale najednou na mě začali útočit. Kousali mě do nohy a kotníku,“ vylíčil Krüger dení Dagbladet. „Musel jsem na pohotovost, kde jsem dostal injekci proti tetanu a antibiotika, aby vše bylo v pořádku,“ pokračoval.

  Naštěstí pro něj i pro celé Norsko by tahle situace neměla žhavému kandidátovi na olympijskou medaili nijak vadit a už v sobotu by se měl postavit na startovací čáru. Navíc už je všechno vyřešení i s majiteli psů, kteří byli stejně vykolejení jako Krüger.

  „S majiteli jsme to nějak urovnali. Bylo jim líto, co se stalo. Měl jsem z nich dojem, že byli překvapeni stejně jako já,“ dodal s úsměvem.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.