0.5 C
Czech
Středa 28. ledna 2026
FotbalTohle se jen tak nevidí. Rebel Balotelli se opět předvedl, po gólu...

Tohle se jen tak nevidí. Rebel Balotelli se opět předvedl, po gólu kopl spoluhráče do hlavy

Pokud kdekoliv mezi fanoušky zmíníte jméno Maria Balotelliho, místností se rozline smích. Důvod je celkem prostý. Kromě toho, že je Ital vynikajícím fotbalistou, často bývá i šprýmařem, který svými vtípky často nevědomky baví okolí. Podobně jako při posledním zápase, kdy kopl spoluhráče do hlavy. Prostě a jednoduše oslava gólu á la Mario.

Během své kariéry už Balotelli zažil mnohé. Krásu ostrovního fotbalu jako hráč Manchesteru City, kopl si i v dobách klubové největší slávy za Inter. Kromě toho hrával i za Liverpool, AC Milán, Nice, Marseille nebo Brescii. Poslední štace? Turecká nejvyšší soutěž, kde Mario hájí barvy Demirsporu.

Nováček nejvyšší soutěže angažoval Balotelliho do svých služeb v červenci letošního roku, takže zda se tah vyplatil, zatím úplně jasno není. Bývalý člen italského národního týmu dal v 17 zápasech šest gólů a na dvě přihrál. Což je celkem slušná statistika.

Kdo už si ale stihl Maria zamilovat, jdou fanoušci. Demirspor je i díky jeho přínosu na parádním pátém místě a sám rodák z Palerma všechny kolem baví. Jako třeba při poslední výhře nad Galatasarayem, kdy z legrace kopl spoluhráče při gólové oslavě do hlavy. Ano, slyšíte dobře.

Balotelli tak k výčtu svých „hloupostí“ přidává další bod. Házení šipek z okna po dorostencích, podpálení vlastního bytu, k tomu všelijaké přešlapy v nočních klubech a na hřišti excesy v podobě schválně zahozené šance v přípravě nebo… pěstí spoluhráči.

Střídám? Tak to ani nápad!

Abychom byli přesní, kopačka do hlavy je druhým úletem „Super Maria“ v Demirsporu. Zhruba měsíc po tom, co se představil jako nová posila, nastoupil do ligového zápasu proti Konyasporu. Po 11 minutách druhé půle šel ale dolů, což nesl velice nelibě.

Balotelli se nejprve hodně nahlas rozčiloval, pak začal házet rukama a nakonec udeřil spoluhráče pěstí. Nesmyslný tah, po kterém se musel omlouvat celému týmu, k jeho smůle zachytily kamery. A skandál tak byl na světě.

Někdejší vítěz ceny pro nejlepšího hráče do 21 let v Evropě a postrach EURA, na kterém zářil v dresu Itálie, svou kariéru ve velké většině promrhal a ve svých 31 letech už zřejmě žádný větší zvrat nepřijde.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Testy F1 v Barceloně. Hadjar havaroval s Red Bullem, Hamilton i Verstappen poprvé na trati

Druhý den neveřejných testů Formule 1 na okruhu v Barceloně přinesl první dramatický moment. V deštěm ztížených podmínkách havaroval Isack Hadjar s vozem Red Bull, zatímco Lewis Hamilton a Max Verstappen absolvovali své první kilometry v rámci letošního „shakedownu“.

Novak Djokovič postoupil do semifinále po skreči Musettiho. Štěstí mu zatím přeje

Novak Djokovič zůstává ve hře o další přepis tenisové historie. Srbský rekordman se na Australian Open dostal do semifinále, přestože byl na pokraji vyřazení. Čtvrtfinálový duel s Lorenzem Musettim skončil nečekaně nešťastně. Ital zápas vzdal kvůli zranění ve chvíli, kdy vedl o dva sety.

Carlos Alcaraz pokračuje v honbě za kariérním Grand Slamem. De Minaura přehrál, v semifinále ho čeká Zverev

Carlos Alcaraz zůstává ve hře o svůj první titul na Australian Open i o zkompletování kariérního Grand Slamu. Světová jednička ve čtvrtfinále v Melbourne předvedla dominantní výkon a domácího favorita Alexe de Minaura porazila hladce 7:5, 6:2 a 6:1. V semifinále jej nyní čeká německý tenista Alexander Zverev.

Luke Littler pod zvýšeným tlakem. Chybějící trofej a honba za další nadvládou

Světová jednička Luke Littler míří do Milton Keynes s jasným cílem. Vyhrát Winmau World Masters a přiblížit se kompletní sbírce televizních majorů PDC. Podle soupeřů ale s rostoucími ambicemi přichází i extra tlak.

Jubilejní večer v New Yorku, Pastrňák má 900 bodů, Bruins ale prohráli

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi nejvýraznější tváře NHL. Proti New York Rangers nasbíral tři asistence a třetí přihrávkou uzavřel metu 900 bodů v soutěži. Boston však nakonec prohrál 3:4 v prodloužení, takže jubilující útočník odcházel z ledu s hořkosladkým pocitem.

Perušič ukončil kariéru a Schweiner má nového parťáka

Dvojice, která přinesla českému beachvolejbalu titul mistrů světa, se po deseti sezonách rozchází. Ondřej Perušič ve 31 letech končí profesionální kariéru, u týmu ale zůstává jako asistent trenéra. David Schweiner bude pokračovat s Tadeášem Trousilem a nový pár už míří k olympijské kvalifikaci na Los Angeles 2028.

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.

Dostál vychytal výhru v Calgary, asistence českých hráčů na body nestačily

Nedělní program NHL nabídl tři české asistence, radost ale přinesl hlavně výkon Lukáše Dostála. Brankář Anaheimu zneškodnil 32 střel a dovedl Ducks k výhře 4:3 po prodloužení v Calgary. Tomáš Hertl i Filip Hronek tentokrát bodovali jen u porážek svých týmů.

Gaethje porazil Pimbletta na body a získal prozatímní titul

Justin Gaethje ustál pětikolovou řež a na UFC 324 porazil Paddyho Pimbletta na body. Získal prozatímní pás lehké váhy a odvrátil konec kariéry, který sám před zápasem připouštěl. Turnaj otevřel rok 2026 ve velkém stylu a hlavní zápas to jen podtrhl.

Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a má devátý glóbus

Mikaela Shiffrinová si ze Špindlerova Mlýna odváží vítězství i jistotu dalšího malého glóbu. V nedělním slalomu nenašla přemožitelku a podeváté v kariéře ovládla disciplínové pořadí Světového poháru. Na českém svahu ukázala formu, která v olympijské sezoně budí respekt. A udělala to stylově, s náskokem, který nenechal prostor pro pochybnosti.

Synek získal Cenu Thomase Kellera za přínos světovému veslování

Ondřej Synek přidal do své sbírky jednu z nejcennějších trofejí, které veslování nabízí. Cenu Thomase Kellera si vysloužil za mezinárodní úspěchy, příkladný přístup ke sportu a celoživotní přínos. Stejnou medaili před ním získal z Čechů jen Václav Chalupa.

Vejmelka vychytal už 25. výhru sezony, Pastrňák se Zachou pomohli Bostonu

David Pastrňák a Pavel Zacha zapsali v NHL každý asistenci a Boston porazil Montreal 4:3, i když soupeř postavil hattrick Colea Caufielda. Karel Vejmelka navázal na parádní období, přidal už 25. výhru v sezoně a s Utahem uspěl v Nashvillu 5:2 po výkonu s 27 zákroky. David Rittich naopak odešel bez bodu, Islanders doma podlehli Buffalu 0:5.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama