TenisTenisová hvězda žije ve strachu. Do jejího domu se vkradl stalker, nechal...

Tenisová hvězda žije ve strachu. Do jejího domu se vkradl stalker, nechal jí tam bizarní dary

Mladou tenistku Emmu Raducanuovou potkala nepříjemnost. Do jejího domu se vloupal stalker. Kvůli své platonické lásce měl ujít bezmála 40 kilometrů a nechal u ní různě rozmístěné papíry. Co na nich bylo? Například plán, jak se k jejímu domu dostat. Britská hvězda se tak začíná pořádně bát.

Velice nekomfortně se musí v současné době cítit mladá britská tenistka Emma Raducanuová. Psychikou nepomohl způsobil jistý Magar, který byl včera usvědčen ze stalkingu a soud v Bromley mu nařídil pětiletý zákaz přiblížení k 19leté tenistce. I tak se ale vítězka loňského US Open bojí.

„Od té doby, co se to všechno stalo, se cítím dost vyděšená. Cítím velkou obavu, když jdu ven, zvláště když jsem sama,“ psalo se ve výpovědi tenistky čtené u soudu. „Kvůli němu mám pocit, že mi byla odebrána svoboda. Neustále se ohlížím přes rameno,“ popisovala Raducanuová.

Nadějnou hráčku trápí stalker už nějaký čas. Minulý rok přišel přímo k jejím dveřím, před kterými držel nápis „Nemám co říct, ale zasloužíš si lásku!“ Raducanuovi se o svou dceru bojí. Stalker totiž při poslední návštěvě dokonce ukradl jednu z bot otce Emmy. Tehdy se domníval, že šlo o tu její.

„Cítím se zvláštně a bojím se, že by se to mohlo stát znovu. Necítím se bezpečně ve svém vlastním domě, což je místo, kde bych se měla cítit nejlépe. Chci se přestěhovat do nového domu s lepším zabezpečením, protože se bojím, že by se mohl vrátit, protože ví, kde můj domov je,“ dodala Emma.

Soud byl nekompromisní

Raducanuovou může alespoň minimálně uklidnit včerejší soud. Magarovi byla udělena osmnáctiměsíční podmínka, 200 hodin veřejně prospěšných prací a zákaz vycházení na osm týdnů mezi devátou hodinou a šestou hodinou ranní. Následně bude také sledován elektronickou hlídačkou.

Navíc mu byl mu zakázán kontakt se slečnou Raducanouovou a jejími rodiči na pět let. S tím spojený i přístup na jakákoli sportoviště, kde je mladá tenistka na zápase nebo tréninku. Stalker musí také zaplatit pokutu ve výši 500 liber.

Ani tak ale nemá britská rodina s kořeny v Rumunsku pokoj. Emmin otec Ian k případu řekl, že incident otevřel všem oči a nyní vidí, jak snadné je si někoho vypátrat a najít jeho domov.

Nejčtenější tento týden

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama