Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Pardubice si veřejně stěžují na rozhodčí. Jste uplakánci, reagují fanoušci soupeře

  Hokejisté Pardubic si veřejně stěžují na výkony rozhodčích v jejich zápasech. Nejhorší poměr přesilovek a oslabení u takto technického týmu je podle sportovního ředitele klubu Dušana Salfického nesmysl.

  V extraligové tabulce se Dynamo přetahuje o vedení s Vítkovicemi. Východočeši jsou před úterními zápasy první o dva body před svým rivalem, který však hraje v Boleslavi a může jít do čela, i když bude mít o dva zápasy odehrané navíc.

  Pardubičtí se však pozastavují nad jinými výkony, než jen hráčů na ledě. Dlouhodobě jim vadí rozhodnutí rozhodčích v jejich zápasech.

  Neradi se stavíme do role týmu, který si stěžuje na nevyváženost výkonů arbitrů, jenže 37 odehraných zápasů je dostatečný vzorek pro to, abychom měli dojem, že jsme poškozováni. Celé to jde proti hokejové logice,“ začal sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický své povídání na webu Dynama.

  Jako kvalitní tým, který vévodí extralize, máme v kádru celou řadu technických hráčů, kteří jsou zároveň silní na puku. Všude ve světě je trend chránit hokejovost na úkor hrubé síly. U nás se to nedaří a doplácíme na to,“ uvedl.

  Východočeši jsou šestým nejvylučovanějším týmem extraligy se 133 tresty. Lídrovi extraligy však vadí hlavně poměr mezi přesilovkami a oslabeními, který je v celé soutěži nejhorší.

  Když jsme si zápasy analyzovali, došli jsme k tomu, že nejvíce jsme biti v situacích, kdy protivníka přehráváme a soupeři se nás snaží rozhodit nejrůznějšími způsoby. Právě v těch chvílích dochází k přehlížení zákroků, které by mohly zápasy jednoznačně převažovat na naši stranu. Jde ale i o ochranu hráčů. Blíží se nejdůležitější část sezóny a všichni víme, že na ledě často rozhodují nerovnovážné situace,“ doplnil Salfický.

  Pardubičtí své argumenty podkládají i o názory odborníků či bývalých hráčů. Může se to však jevit i jako strategie před play off. Zajímavé je, že nejvíce trestů dostaly druhé Vítkovice.

  Fanoušci ostatních týmů však protesty Dynama neberou dobře. „Pardubice jsou nejubrečenější tým ligy. Co by měly říkat třeba Vítkovice, které jsou nejvylučovanější, ale tolik si nestěžují,“ napsala na sítě svůj komentář fanynka Marie.

  Stačí se podívat, co předváděl Kousal v Litvínově,“ doplnil fanoušek Lukáš v narážce na to, kdy Robert Kousal kopl do protihráče na ledě v posledním utkání a ještě vzteky flákl s dveřmi od kabiny. Od disciplinárky za to dostal čtyřzápasový trest.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.