HokejSvatba místo zápasu. Ať už v repre nehraje, kárá finskou hokejovou hvězdu...

Svatba místo zápasu. Ať už v repre nehraje, kárá finskou hokejovou hvězdu legenda

Pořádný poprask vyvolalo rozhodnutí finské hokejistky Sussany Tapaniové. Ta se vydala místo zápasu na mistrovství světa s Američankami na svatbu kamaráda. Pochopení u ostatních nenašla.

Finka scházela v souboji na světovém šampionátu proti Američankám původně z osobních důvodů. Pravý důvod absence Tapaniové však rychle vzešel na povrch. Turnaj v Dánsku opustila a zamířila domů do Finska na svatbu kamaráda.

Byla jsem zaskočená a pak zděšená. Její rozhodnutí opustit tým uprostřed šampionátu nezapadá do toho, jak chápu vrcholový sport. Neumím si absolutně představit, že by se tohle v reprezentaci někdy stalo, nebo že by vůbec někoho něco takového napadlo. Zradila celý tým,“ zmínila bývalá finská reprezentantka Riikka Sallinenová v interview pro Ilta Sanomat.

Tapaniová si odskočila po úvodní prohře 1:4 s Kanadou. Elitní útočnice pak scházela Finkám v následujícím souboji s Američankami, kdy její celek prohrál vysoko 1:6. O to intenzivnější kritika se na ní snáší.

Už bych ji nikdy nenechala hrát za národní tým. Ani na tomto mistrovství světa,“ měla jasno držitelka čtyř bronzů ze světových šampionátů Anne-Kristiina Haanpääová.

O pravých důvodech odjezdu opory věděl celý tým Seveřanek. „V budoucnu se tím samozřejmě budeme zabývat podrobněji. Ale otevřeně a upřímně jsme o tom diskutovali. Příště budeme pečlivější. Susanna byla po svém návratu spoluhráčkami dobře přijata,“ řekl hlavní trenér Finek Juuso Toivola.

Skandál rozhořčil i bývalého reprezentanta Timo Jutilu. „Tohle je fakt divné. Neumím si představit, že by za mého působení v nároďáku někdo něco takového udělal. Obzvlášť během mistrovství světa,“ divil se.

Po vlně kritiky se k věci vyjádřila i sama Tapaniová. „Odjela jsem v pátek a přijela v neděli. Není o čem dál diskutovat. V tu dobu mi to přišlo jako dobré rozhodnutí. Přátelé a rodina jsou pro mě velmi důležití. Rozhodli jsme se tak a musíme s tím žít. Mrzí mě, že jsem způsobila tyhle zmatky, ale šlo o osobní záležitost. Teď jsem zpátky zde a připravená jako všechny ostatní. Šlo jen o jeden zápas,“ objasnila.

Fanoušky či experty tím moc neohromila. Aby se o ní mluvilo víc v souvislosti s hokejem, musí zaujmout na ledě. Finky už i s 29letou hráčkou klubu Vanke Rays nastoupí ve čtvrtfinále šampionátu ve čtvrtek proti českému výběru.

Nejčtenější tento týden

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.

Muchová zvládla české derby a ve Wimbledonu je ve čtvrtfinále

Karolína Muchová vyhrála jedno z největších českých derby letošního Wimbledonu. V osmifinále porazila Barboru Krejčíkovou 7:5, 5:7, 6:3 a po bitvě dlouhé dvě hodiny a 45 minut postoupila do čtvrtfinále. Předloňská šampionka turnaje sice ve druhém setu předvedla velký návrat, ale Muchová se z nepříjemného výpadku rychle oklepala.

Čeští volejbalisté do 22 let vyhráli mistrovství Evropy

Čeští mladí volejbalisté dosáhli na největší úspěch své generace. Ve finále evropského šampionátu v portugalské Albufeiře porazili Polsko 3:1 na sety a poprvé v historii ovládli mistrovství Evropy do 22 let. Po vyrovnaném průběhu rozhodli ve svůj prospěch především skvělým závěrem zápasu.

Antonelli odstartuje do Velké ceny Británie z pole position

Andrea Kimi Antonelli má za sebou mimořádně povedený víkend v Silverstonu. Devatenáctiletý pilot Mercedesu nejprve ovládl sobotní sprint a následně vyhrál i kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie. Do první řady se vedle něj postaví Charles Leclerc, hned za nimi odstartují Lewis Hamilton a George Russell.

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama