7.4 C
    Pátek 29. března 2024

Remíza bez větších šancí. Anglie se žene za postupem, skupina je ale zamotaná

Dva překvapivé výsledky přinesla skupina B v pátečním programu mistrovství světa. První vítězství na šampionátu si připsal Írán, který v nastaveném čase rozhodl o výhře nad Walesem. Utkání Anglie s USA skončilo remízou.

Zápasy druhého kola odstartoval souboj Walese s Íránem. Mírně favorizovaní byli fotbalisté z britských ostrovů, kteří po úvodní remíze s Američany potřebovali bodovat naplno. Podobně na tom byl Írán, který začal vysokou porážkou 2:6 s Anglií a k postupu potřeboval zvládnout další dva zápasy ve skupině.

Zcela vyrovnané utkání spělo k bezbrankové remíze. O osudu duelu se rozhodovalo až v posledních minutách. Za tvrdý zákrok v 86. minutě dostal gólman Walesu Hennessey červenou kartu a ostrované museli dohrávat v deseti.

Sudí, dle nově nastaveného standardu, nastavili přes deset minut a v posledních minutách přišly první góly v utkání. O výhře svého týmu rozhodl Cheshmi, tři minuty na něho navázal Rezaein a Írán se po výhře 2:0 přiblížil postupu ze skupiny.

Rozhodnutí v úterý

Poslední duely ve skupině B však slibují dramatickou podívanou. Přispěly k tomu ve večerním utkání týmy Anglie a USA. Jejich bezbranková remíza nikoho příliš nebavila, nabídla minimum šancí a nezáživnou podívanou.

Co to znamená do posledního kola skupiny? Anglie má čtyři body a k jistotě postupu ji proti Walesu stačí remíza. Na druhém místě se třemi body se nachází Írán, třetí je USA se dvěma body a poslední Wales má pouze bod.

Závěrečné souboje tak slibují drama, které může přinést překvapivého postupujícího. Podaří se Íránu vybojovat historický výsledek? Odpověď dostaneme v úterý.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.