4.6 C
Czech
Neděle 29. března 2026
TenisStart generálky na French Open vyšel Plíškové dokonale. Poprvé v sezoně neztratila...

Start generálky na French Open vyšel Plíškové dokonale. Poprvé v sezoně neztratila set

Pokud máte po ruce kalendáře, měli byste si v nich vyznačit neděli 22. května. Právě v tento den se totiž rozjede v pořadí druhý grand slam sezony v Paříži. O účast na French Open bojují také čeští tenisté a české tenistky, jistotu má Karolína Plíšková. Ta v současné době hraje generálku ve Štrasburku a postoupila přes první kolo.

French Open klepe na dveře. Už tuto neděli se rozjede druhý tenisový turnaj „velké čtyřky“ v letošní sezoně. Česká republika doufá, že v něm bude mít početné zastoupení a reprezentanti dělají všechno pro to, aby tomu tak skutečně bylo. Kvalifikaci hraje Fruhvirtová, Nosková nebo Kolář. U všech naděje na postup sílí.

https://twitter.com/rolandgarros/status/1526138824325472257

Fruhvirtová nadělila Kawové z Polska kanára a ve druhém setu dílo dokončila, Nosková porazila ve dvou setech Bělorusku Blinkovovou. Uspěl také Kolář, který zdolal italského tenistu Gaia. Naopak šance Svrčiny na postup se po zápase s Argentincem Menou rozplynuly.

Plíšková se chce předvést ve Štrasburku

Účast na slavných pařížských dvorcích už má jistou Karolína Plíšková. Ta se rozhodla přihlásit se do turnaje ve Štrasburku, který ztělesňuje generálku právě na Roland Garros. Do prvního kola vstupovala jako nasazená jednička celého podniku a svou roli potvrdila. Navíc, poprvé v sezoně neztratila ani set.

Soupeřkou Plíškové byla Marta Kosťuková z Ukrajiny, proti které česká hráčka nikdy v kariéře nenastoupila. Vývoj zápasu byl jednoznačný, Plíšková nejprve udolala svou sokyni 6:4, ve druhém setu triumfovala ještě vyšším rozdílem 6:2. Poprvé v sezoně tak mohla slavit „čistý triumf“.

Předešlé zápasy se bývalé světové jedničce příliš nepovedly. Nejprve prohrála ve druhém kole ve Stuttgartu, s turnaji v Madridu a Římě se loučila v prvním kole. Tři porážky v řadě jí ale prý v žádném případě neovlivní. Ráda je hlavně za to, že doléčila zraněné zápěstí a už ji nic nelimituje.

„Myslím, že už jsem dost stará na to, abych si výsledky nenechala ovlivnit náladu. Daří se mi tyhle věci od sebe oddělit. Dělám maximum a život není jen o tenise a výsledcích. Jsem šťastná, že mám tuto chvíli v pořádku zápěstí a cítím se dobře. Věřím, že by mi to pozitivní rozpoložení mohlo ve druhé části sezony pomoci,“ řekla v nedávném rozhovoru pro česká média.

Ve Štrasburku už se Plíšková chystá na druhé kolo. Narazí buď na Bernardu Peraovou ze Spojených států amerických, nebo na Rumunku Elenu-Gabrielu Ruseovou.

Nejčtenější tento týden

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama