Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Šok na Grand Slamu. Wright si balí, Smitha opěvují fans za skalp van Gerwena

  Skupiny dohrány, fanoušky šipkařského Grand Slamu čeká vyřazovací fáze. Do ní se překvapivě nevešel Peter Wright, zejména díky famóznímu Alanu Soutarovi. Gerwyn Price se zachránil na poslední chvíli, ve třetím kole zazářil Ross Smith. Čerstvý držitel major titulu přetlačil van Gerwena.

  Poslední den, během kterého se hrály skupiny, nabídl strhující show. Favorizovaný Michael van Gerwen podlehl 4:5 nedávnému vítězi European Championship Rossu Smithovi. Angličan hodil devět 180, držel neskutečný průměr přes 107 bodů a dobře zavíral. Brzy vedl 3:0…

  Van Gerwen snížil, dokonce vyrovnal, nicméně musel vytasit vysoké checkouty. Závěry 70 a 72 korunoval impozantními 145 body. V sedmém legu hodil Ross další maximum, Nizozemec si ale připravil dobré číslo na zavírání a šel do vedení. Smith pak van Gerwena zaskočil. Vyhrál osmý i devátý leg a Michaela porazil. Ve skupině tak přeskočil Woodhouse a postoupil do play-off.

  Válka o postup ze skupiny E

  Další úchvatné klání sledovali diváci v případě Fallon Sherrockové a Alana Soutara. Skotský hasič duel zlomil v šestém legu. Za stavu 3:2 pro něj hodila Fallon dvě maxima za sebou a měla připravené zavření na devět šipek. Skot musel dotahovat. Zbývalo mu 132, „The Queen of the Palace“ svůj double minula, a tak dostal Soutar šanci.

  A tu využil. Bull, bull, D16, zavřeno! Diváci křičeli radostí, podobný závěr se jen tak nevidí. Soutar vedl 4:2, zvládl i další leg a zvítězil. Byl tak blízko postupu, záleželo však na výsledku utkání Wright – Aspinall.

  Soutar potřeboval, aby Angličan úřadujícího mistra světa porazil. Do vyřazovací části by tak šel právě místo Wrighta. Aspinall skutečně vyhrál. „Snakebite“ tak po loňském finále letos končí už ve skupině a hon na Price v čele světového žebříčku bude pokračovat až na dalším turnaji.

  Play-off slibuje hezkou podívanou

  Ve středu 16. listopadu otevře vyřazovací fázi souboj legend. Raymondu van Barneveldovi se postaví Simon Whitlock. Po bitvě dvou nezapomenutelných legend následuje anglické derby, Rob Cross si zahraje s Michaelem Smithem. Večer pak uzavře Danny Noppert s Gerwynem Pricem a Joe Cullen s Dirkem van Duijvenbodem.

  Druhý den se pak na pódiu představí například Nathan Aspinall, Michael van Gerwen, Josh Rock nebo právě Alan Soutar.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.