6.2 C
Czech
Úterý 17. března 2026
MotorsportSergio Pérez balancuje na hraně. Red Bull bude rozhodovat o jeho budoucnosti

Sergio Pérez balancuje na hraně. Red Bull bude rozhodovat o jeho budoucnosti

Budoucnost Sergia Péreze ve stáji Red Bull Racing visí na vlásku, a to navzdory prodloužené smlouvě, kterou podepsal na sezóny 2025 a 2026. Tým z Milton Keynes plánuje tento týden klíčová jednání, která by mohla rozhodnout, zda Pérez zůstane po boku Maxe Verstappena i v příštím roce.

Pérez, který měl být klíčovou oporou týmu v boji o body v Poháru konstruktérů, od poloviny sezóny výrazně zaostával. V posledních osmi závodech dokázal získat pouhých devět bodů, což výrazně přispělo k tomu, že Red Bull skončil v šampionátu až na třetím místě za McLarenem a Ferrari.

Po nešťastném konci sezóny v Abu Dhabi, kde Pérez odstoupil už ve druhém kole, poprvé veřejně přiznal, že o své budoucnosti jedná s vedením týmu. „Bude záležet na tom, co je nejlepší pro všechny strany,“ řekl podle Sky News Pérez. „Mám smlouvu, ale nyní společně s týmem diskutujeme o tom, jak pokračovat dál.“

Rozhodnutí nepřijde hned 

Šéf Red Bullu Christian Horner potvrdil, že se brzy uskuteční detailní analýza Pérezových výkonů. „Teď, když máme sezónu za sebou, si sedneme a podíváme se, kde to nefungovalo,“ uvedl Horner. „Sergio odvedl pro tým hodně dobré práce, ale musíme společně najít nejlepší cestu vpřed.“

Horner zároveň zdůraznil, že rozdíl mezi Verstappenem a Pérezem v bodovém přínosu byl příliš velký. „Pro Pohár konstruktérů je klíčové, aby oba jezdci pravidelně přispívali body. Naši konkurenti mají vyvážené dvojice, a pokud chceme příští rok uspět, musíme to řešit,“ dodal pro The Athletic

Kdo může Péreze nahradit?

Pokud se Red Bull rozhodne s Pérezem rozloučit, hlavním kandidátem na uvolněné místo je mladý jezdec Liam Lawson. Ten v letošní sezóně zazářil v několika závodech, kdy dočasně nahradil Daniela Ricciarda v sesterském týmu AlphaTauri. Horner jeho výkon označil za velmi slibný a zdůraznil, že mladík má potenciál.

Další možností je Japonec Juki Cunoda, který v posledních dvou letech pravidelně bodoval za AlphaTauri. Cunoda se tento týden zúčastní posezónního testování v Abu Dhabi za Red Bull, což je však spíše symbolické gesto, než signál blížícího se povýšení.

V úvahu rovněž připadá Francouz Isack Hadjar, který letos skončil druhý v šampionátu F2. Hadjar je považován za dlouhodobou investici Red Bullu, ale jeho přímý vstup do F1 se zdá být pro rok 2025 méně pravděpodobný.

Tlak je obrovský 

Ztráta dominance v Poháru konstruktérů byla pro Red Bull bolestnou ranou. Stáje McLaren a Ferrari ukázaly, že vyrovnané dvojice jezdců jsou klíčem k úspěchu. Sergio Pérez nyní čeká na verdikt, který rozhodne nejen o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale možná i o jeho kariéře ve F1.

Nejčtenější tento týden

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama