Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Nezvaní hosté na golfovém hřišti. Hráče na RBC Heritage vyrušili jelen a aligátor

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na hřišti Harbour Town Golf Links v současné době finišuje turnaj RBC Heritage. Golfový turnaj, který se hraje týden po Masters, poutá pozornost tisíců diváků, elitních světových hráčů, tento ročník ale přilákal také dva nezvané hosty. Golfisty vyrušily při hře dvě zvířata, aligátor a jelen.

  Oproti Masters sice nejde o tak slavný turnaj, pravdou ale je, že i RBC Heritage má svůj zvuk. Golfový podnik v americkém státě Jižní Karolína se hraje už od roku 1969 a každoročně se na něm představují slavná jména z předních pozic světového žebříčku. Jinak tomu není ani letos a je se tak na co dívat.

  Kromě parádních ran, dalekých odpalů a krásných tref přímo do jamek zaměstnali oči diváků také neobvyklí narušitelé. Během pátečního druhého kola se bývalá světová jednička Jordan Spieth chystala na odpal, v tom ale vyběhl z houští jelen a začal uhánět přes fairway.

  Američana jeho úprk lehce vyděsil. Zvíře uběhlo několik desítek metrů, kromě trávy se dostalo také na písek, vzápětí pak opět zmizelo mezi stromy. Pro golfisty není zvěřina na hřištích žádným překvapením, zejména na Floridě se sem tam objeví aligátoři, jelen ale byl pro všechny novinkou.

  Druhé zmiňované zvířátko bylo na akci v Jižní Karolíně k vidění také. Aligátor sice neběhal po hřišti jako jelen, ale spíše hru pozoroval z vody. Všichni golfisté tak měli o motivaci postaráno, kdo zahrál míček do vody, zadělal si na pořádné problémy. A to hned ze dvou důvodů. Bál se jak herně, tak o život.

  Pořadí vládne Varner

  Na favorita turnaje Jordana Spietha zřejmě měla epizodka s jelenem vliv. Golfista je zatím na děleném devátém místě a na vedoucího Varnera ztrácí tři rány. Před posledním kolem vládne tabulce se skóre -11, bude se ale muset ještě hodně snažit, aby přetavil dobré výkony v triumf.

  Za ním je totiž parta tří pronásledovatelů, Lowry z Irska, Američan Canlay a van Rooyen z Jihoafrické republiky. Na děleném 22. místě je prozatím třeba také mladík Im z Jižní Koreji, který se zapsal do povědomí golfové veřejnosti jako borec, který v jednu chvíli vedl slavné Masters.

  Jak už ale víme, to dokázal vyhrát Scottie Scheffler.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ