12.4 C
    Čtvrtek 28. března 2024

V O2 areně padl gól, který nikdo neviděl. Sparta zuřila, ale pech měl nakonec Motor

Ještě na Silvestra bojovali o zlato na slavném Spengler Cupu v Davosu, kde naposledy triumfovali v roce 1963. Neúspěšně. O pouhé tři dny později už v libeňské O2 areně přemohli outsidera z Českých Budějovic. Sparta porazila Motor 5:3, ale na Pražanech byla znát únava z náročného programu. Zápas orámovaly sporné verdikty sudích, hned třikrát byl v akci videorozhodčí.

Sparta pod (staro)novým trenérem Hořavou nebývale šlape. Z dvanácti duelů zaknihovala hned jedenáct výher. Včera měla přes sebou výzvu v podobě Českých Budějovic, kteří se plácají na chvostu tabulky. Přesto jako by ji nemohl naskočit motor a se soupeřem z Jihu Čech se trápila více, než bylo zdrávo. „Náročný program, měli jsme těžké nohy,“ potvrzovali sparťané po zápase.

Začátek byl přitom podle plánů. Uběhlo lehce přes deset minut a Sparta vedla 2:0. Luxusní náskok ale trval pouhých sedm vteřin, když snížil Čachotský. A v 19. minutě nastal nejdiskutovanější moment večera. Brankář rudých Jakub Kovář zalehl volný puk v brankovišti a rozhodčí následně přerušili hru. Z tribun bylo vidět, že puk nepřešel brankovou čáru. Přesto se pánové Horák se Sýkorou šli raději podívat na video. A zhruba po pěti minutách překvapivě branku uznali. Celá arena začala pískat, protože se inkriminovaný moment pouštěl na kostce O2 areny. Vysvětlení chtěla i domácí střídačka. Rozhodčí uvedli, že puk v brance v jednom momentu viděli. Sparťané to ale příliš nebrali. „Asi mi musí někdo vysvětlit pravidla,“ kroutil hlavou domácí gólman Kovář.

Sparta cítila křivdu, ale v druhé třetině se radovala pouze ona, a to zásluhou přesně střely Vladimíra Sobotky. Celkově hokej ale diváky příliš nebavil. A atmosféra bohužel také nebyla odpovídající. Čest výjimkám a hezkým individuálním akcím, kdy to obecenstvem zašumělo. Šikovné ruce ukázal především domácí forvard David Tomášek.

Přesto se nakonec v zápase odehrálo drama. Ve 3. třetině po hezké akci vyrovnal na 3:3 Stuart Percy. Sparta zkusila gólovou výzvu, ale podruhé v zápase bylo video proti ní. Navíc museli za zdržování hry do čtyř. Motor ale následnou výhodu nevyužil. Když už se zdálo, že zápas nezadržitelně směřuje do prodloužení, tak nadějný brejk Budějovic nedotáhli do cíle Gulaš s Pechem. A pech měl nakonec Motor. Vzápětí totiž udeřil domácí Erik Thorell. Nyní přišla gólová výzva i ze střídačky hostů kde poprvé stál mistr světa u roku 2010 Jiří Novotný. Střídačce Budějovic přišlo, že sparťané bránili v brankovišti gólmanovi Hrachovinovi. Nastala opět dlouhá rozmluva. Ale poprvé večer se rozhodčí přiklonili k domácím a Thorellův vítězný gól přesně minutu před koncem uznali. Na cestu ještě přibalil do prázdné branky jeden gól kapitán Řepík a O2 arenou se ozývala píseň Pátá z muzikálů Rebelové. Sparta tak pokračuje ve vítězné jízdě, kdežto Motor má náskok pouhého jednoho bodu na poslední Kladno.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.

Andy Murray a Wimbledon: Jeho účast je po zranění kotníku ohrožena

Skotská tenisová ikona Andy Murray se v úterý vrátil do Londýna, aby podstoupil další lékařské vyšetření zraněného kotníku. Rekonvalescence může trvat týdny až měsíce. Jeho účast ve Wimbledonu je nyní nejistá.