US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.
Organizátoři US Open si od přepracované smíšené čtyřhry slibovali především větší zájem fanoušků. Spojení Sereny Williams a Carlose Alcaraze ukázalo, že tento plán může fungovat. Přibližně 15 tisíc diváků vytvořilo na největším kurtu ve Flushing Meadows atmosféru, která místy připomínala závěrečné fáze singlového turnaje.
Skutečný zážitek nejen pro fanoušky
Pro oba protagonisty šlo zároveň o mimořádný návrat. Čtyřiačtyřicetiletá Williams se na US Open představila poprvé od roku 2022, kdy oznámila odchod z profesionálního tenisu. Alcaraz zase odehrál první soutěžní utkání od dubna, kdy jej ze hry vyřadilo zranění zápěstí.
Hvězdná dvojice začala vítězstvím 5:3 a 4:1 nad Britem Lloydem Glasspoolem a Erin Routliffe z Nového Zélandu. Přestože byl Alcaraz zpočátku nervózní a hned první výměnu zápasu zakončil dvojchybou, postupně se uklidnil. Sám přiznal, že po téměř pěti měsících bez soutěžního tenisu už skoro zapomněl, jaké je znovu vstoupit před diváky na kurt.
Velkou roli podle něj sehrála právě Williams. Španěl s úsměvem poznamenal, že při hře po boku jedné z největších tenisových legend může dělat jediné: užívat si okamžik a poslouchat její rady. Jejich spolupráce navíc působila překvapivě přirozeně a oba se během zápasu často povzbuzovali a bavili publikum.
Nic netrvá věčně
Ve čtvrtfinále už ale přišla stopka. Italsko-švýcarský pár Flavio Cobolli a Belinda Bencic zvítězil 5:4 a 4:1 a poslal nejsledovanější dvojici turnaje ze hry. Alcaraz přitom v závěru působil stále méně jistě, což připomnělo, že jeho hlavním cílem v New Yorku zůstává návrat do singlového tempa.
Serena Williams and Carlos Alcaraz send Ashe into a frenzy!
— US Open Tennis (@usopen) August 25, 2026
They capture the opening set 5-3 from double set point down. pic.twitter.com/K7yKzQMjBC
Nový formát přitom nadále podle BBC vyvolává diskuse. Organizátoři dali větší prostor singlovým hvězdám, zatímco tradiční deblisté musí často bojovat už v kvalifikaci. Výsledky jim však zatím dávají za pravdu. Žádný ze čtyř čistě deblových párů se do semifinále nedostal.
O finále si zahrají také Gael Monfils s Elinou Svitolina, Mirra Andreeva s Andreyem Rublevem a české duo Karolina Muchova a Jakub Mensik. Největší příběh úvodního dne však patřil Williams. Jak sama přiznala, ještě nedávno vůbec nevěřila, že se na Arthur Ashe Stadium jako hráčka někdy vrátí.

