Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Senegalci do Kataru bez Maného nechtějí. Hvězdu Bayernu má vyléčit šaman

  Pouhých pár dnů před startem mistrovství světa se Senegal zahalil do smutku. Největší hvězda a kapitán Sadio Mané se během zápasu mezi Bayernem a Brémami zranil a není jisté, jestli šampionát stihne. Proto se vedení fotbalového týmu z africké země podle senegalské generální tajemnice FIFA rozhodlo, že povolá šamana. Ten bude mít za úkol Maného zázračně vyléčit.

  Předposlední zápas Bayernu Mnichov v Bundeslize se nesl ve znamení vysokého triumfu 6:1 nad Brémami, kromě toho se ale řeší také trable. Pouhých dvacet minut odehrál v dresu aktuálního lídra německé nejvyšší soutěže Sadio Mané. Letní posila z Liverpoolu se zranila, navíc v hodně nevhodnou dobu.

  Největší hvězda a kapitán senegalské reprezentace totiž dost možná přijde o start mistrovství světa v Kataru, které startuje už příští neděli. Po odkulhání ze hřiště a střídání se mluvilo spíše o šetření sil, následná vyšetření však ukázala, že půjde o vážnější věc. Sadiovi Manému, mimo jiné druhému nejlepšímu fotbalistovi loňské sezony, hrozí, že na šampionátu hrát nebude.

  Bez Maného ani ránu

  S tím, že by Mané na turnaji nestartoval, se ale nechce smířit vedení fotbalového výběru ze Senegalu. Podle něj si nikdo v africké zemi nedokáže ani představit, že by strůjce postupových oslav na fotbalové akci roku nestartoval. „Použijeme šamany,“ prohlásila v rozhovoru pro Europe1 senegalská generální tajemnice FIFA Fatma Samouraová.

  Zprávy nejsou ideální, Senegalci však doufají v zázraky. „Nevím, jestli to k něčemu bude, ale stejně je použijeme. Doufáme v zázraky. Na MS ve fotbale prostě musí být,“ pokračovala. „Sadio, 21. listopadu musíš hrát. I když zprávy nejsou uklidňující,“ doplnila a narážela přitom na první zápas Senegalu v Kataru, ve kterém se Afričané utkají den po startu MS s Nizozemskem.

  Kromě Nizozemska se Senegal utká ve skupině ještě s domácím Katarem a Ekvádorem. Otazník visí nad Maném, další hvězdní fotbalisté už svůj osud znají stoprocentně. O letošní šampionát přijdou například Paul Pogba, Marco Reus, Diogo Jota, Timo Werner, N’Golo Kante nebo Gini Winjaldum.

  O tom, že by se Mané mohl uzdravit, napovídá také senegalská nominace. Tu v pátek zveřejnil tamní fotbalový svaz a hvězdný útočník v ní nechybí.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.