ŠipkyRozhodnuto. Sedláček se na MS postaví proti Smithovi, Gawlase čeká velšský veterán

Rozhodnuto. Sedláček se na MS postaví proti Smithovi, Gawlase čeká velšský veterán

Šipkaři Karel Sedláček a Adam Gawlas už mají jasno, s kým se potkají v prvním kole mistrovství světa. Na „Zlýho Káju“ čeká loňský osmifinalista Raymond Smith z Austrálie, Adam Gawlas změří síly s velšskou ikonou Richiem Burnettem, která se na šampionát probojovala po devíti letech.

Karel s Adamem mohou brousit hroty svých šipek, pomalu balit kufry a chystat letenky do Londýna. Mistrovství světa 2023 se blíží a očekávání jsou veliká. Poprvé v historii jdou na světovém šampionátu do akce dva Češi současně.

Účastí už má naše republika několik. V roce 2008 si na MS zahrál Miloslav Navrátil, o jedenáct let později předvedl svůj um na pódiu v Alexandra Palace Karel Sedláček. Neúspěšně, tehdy padl s Keeganem Brownem 0:3 na sety.

V roce 2021 si v Londýně zahrál opět „Zlej Kája“. Nesmírně vyrovnanou bitvu s Ryanem Joycem ale smolně prohrál, nevyužil hned šest šipek na postup. Loni přidalo Česko třetího reprezentanta, největší turnaj roku si zahrál Roman Benecký. Podobně jako Karel prohrál, shodou okolností také s Ryanem Joycem…

Česko na triumf tedy stále čeká. Ještě nikdo z našich šipkařů neprošel do druhého kola a všichni věří, že se to letos změní. Do Londýna totiž poletí hned dva naši hráči.

Sedláček se Smithem, Gawlas s Burnettem

Wayne Mardle a Mark Webster, dvě nezapomenutelné šipkařské legendy, nalosovaly dvaatřicet dvojic pro letošní šampionát. Ty vždy tvoří hráč ze žebříčku Pro Tour Order of Merit a vítěz jedné z kvalifikací, které se hrály po celém světě.

Karel Sedláček nemá vůbec jednoduchého soupeře, utká se s Raymondem Smithem. Ray na loňském mistrovství došel velmi překvapivě až do osmifinále, až tam škobrtnul a padl s Mervynem Kingem 3:4 na sety.

A zapotí se i Adam Gawlas. Český mladík z Návsí narazí při své premiéře v Alexandra Palace na Richieho Burnetta. Velšského veterána, který se na šampionát dostal po devíti letech. Burnett navíc postoupil až z poslední možné kvalifikace PDC.

Sedláček by v případě výhry čelil nizozemské síle v podobě Dirka van Duijvenbodeho, Gawlas by hrál, kdyby postoupil, s Ryanem Searlem.

Mistrovství světa 2023 začíná v Londýně 15. prosince, do akce půjde Price, Wright i van Gerwen, na turnaj se probojovaly, mimo jiné, i tři ženy.

Nejčtenější tento týden

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama